Bylo to o jednom gólu, hodnotí David Drozd. Třetí finále nesmí Chrudim podcenit

Chrudimští futsalisté nepovolili svému soupeři ve druhém finále skórovat a udělali tím velký krok k zisku čtrnáctého mistrovského titulu. Jedním z hráčů, který se podílel na vítězství ERA-PACKu, byl i David Drozd, který po utkání měl jasno, že druhé vítězství Chrudimi bylo pouze o jednom vstřeleném gólu.

Jak hodnotíš druhé finálové utkání?

Sparta to hodně zavřela, hráli zezadu, ale to je logické, když jim chyběli tři kvalitní hráči. Těžko jsme se tam ze začátku dostávali a předvedli několik laciných ztrát. Naštěstí jsme to po pauze byli my, kdo dal gól, byl o jedné brance. Sparta to potom musela otevřít a kvůli tomu, že hrála na méně lidí, začaly jí docházet síly.

Za první dva zápasy fanoušci viděli pouze šest branek. Čím to, že je finálová skoupá na góly?

Těžko říct. Asi je to tím, že se již opravdu dobře známe. Už jsme proti sobě několikrát hráli a těžko se překvapujeme něčím novým.

Dle mého názoru bránila Sparta v prvním poločasu opravdu dobře, což podtrhuje fakt, že jste si vytvořili asi jen jednu brankovou příležitost…

Moc jsme se do šancí nedostávali, to je pravda. Obranu měli dobře připravenou, bránili na deseti metrech a překonávala se opravdu hodně těžce. Zkoušeli jsme to ze standardních situací, ale nedařilo se nám. Naštěstí to tam spadlo ve druhém poločase.

Došlo k nějaké změně taktiky o přestávce?

Trenér nás nabádal, že musíme být trpěliví, protože věřil, že se do šancí dostaneme. Hlavně jsme se upozorňovali, že nesmíme dostat gól jako první, protože by to bylo o to těžší. Máme ale kvalitní hráče a byla to otázka času, kdy gól dáme. Cíl tedy byl neudělat zbytečnou chybu vzadu, to se podařilo a my jsme udrželi čisté konto.

Na druhou stranu jste i vy předvedli v obraně precizní výkon. V tomto případě je rozhodně za co chválit, že?

Pořád jsou tam mezery, šancí měl soupeř dost. Už v základní části jsme ale měli nejlepší obranu ze všech a myslím si, že to dostatečně potvrzujeme i v play-off.

Měli jste před zápasem na paměti, že Spartě chybí tři hráči základní sestavy a jak to případně může ovlivnit jejich hru?

Utkání podle mě ovlivnila především absence Angellota, který je u nich nejlepší a klíčový hráč, protože tvoří hru. Že bychom se připravovali na to, že budou mít méně hráčů, to ne. To jsme neřešili. Soustředili jsme se na vlastní hru a s jakou sestavou nastoupí soupeř, nás nezajímá.

Má Sparta v pátek s čím ještě přijít?

Určitě. Nemají co ztratit, přijedou k nám a budou bojovat a kousat, protože nemají co ztratit. Nečeká nás nic jednoduchého a rozhodně to nesmíme podcenit.

26.04.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková