ERA-PACK vstup do finále zvládl, po obratu skóre slaví první bod :: FK ERA-PACK Chrudim

ERA-PACK vstup do finále zvládl, po obratu skóre slaví první bod

FOTOGALERIE, SESTŘIH, HODNOCENÍ TRENÉRA - Futsalisté Chrudimi mají za sebou úspěšný vstup do finálové série VARTA futsal ligy, s pražskou Spartou však prohrávali až do 25. minuty, dvěma trefami ale skóre otočili ve svůj prospěch. Prosadili se Matěj Slováček a Lukáš Rešetár, kteří tak zařídili první vítězství Chrudimi ve finále play-off!

Chrudimští nastoupili do finále s velkou chutí a vervou, z úvodního tlaku ale nic nevytěžili a naopak se sami museli obávat příležitostí soupeře. Marcelo nejprve nechal vyniknout pouze brankáře Litviněnka, chvíli později ale již Azem Brahimi z pravé strany po zemi chrudimského gólmana prostřelil a trochu nečekaně tím dostal hosty do vedení. Sparta Praha na východě Čech zejména v prvním poločase bránila velmi zodpovědně a Chrudimské držela zkrátka. Minimálně tedy do konce první dvacetiminutovky.

Po přestávce se ERA-PACK ještě více začal tlačit do zakončení, za což byl odměněn šťastnou vyrovnávací trefou. Nástřel Lukáše Rešetára dotlačil na zadní tyči do sítě Matěj Slováček, po jehož trefě se startovalo od nuly. Netrvalo dlouho a Chrudim se poprvé v utkání dočkala vedení, po narážečce s Davidem Drozdem si na pěknou individuální akci troufl kapitán Lukáš Rešetár, který přesnou ranou prostřelil reprezentačního kolegu Vahalu.

Spartě chybělo na půdě obhájce i potřebné štěstí, například po střele Beleje, kdy Litviněnka zachránila až branková konstrukce. Svěřenci Beniho Simitčiho si v poslední pětiminutovce vyzkoušeli hru v power-play, v největší šanci ale Amadeu nastřelil znovu pouze tyčku. Chrudimští zvítězili 2:1 a ve finálové sérii slaví úvodní bod!

ČTYŘI FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Bylo to složité a vyrovnané utkání, přesně, jak jsme očekávali. Podle mého názoru se nám první fáze zápasu povedla lépe, vytvořili jsme si spoustu šancí, ale paradoxně jsme ve skóre ztráceli. Snažil jsem se hráče především uklidnit, protože jsme stále odváděli dobrou práci. Druhý poločas byl ještě více vyrovnaný s šancemi na obou stranách a nám se dvěma góly podařilo otočit skóre. Zápasy týmů podobných kvalit rozhodují maličkosti. Nyní si duel zhodnotíme, rozebereme několik nepřesností a připravíme se na odvetu. Jsem si jistý, že ten kdo první finále sledoval, musel být spokojen.“

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 2:1 (0:1)

Branky: 25. Slováček (Rešetár), 28. Rešetár (D. Drozd) – 12. Brahimi

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Rešetár, Slováček, Felipe.

AC Sparta Praha: Vahala – Levčík, Cupák, Angellot, Diego, Hájek, Marcelo, Brahimi, Sop, Pimpolho, Belej, Amadeu

21.04.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková