Vrchol sezóny startuje! Chrudim si to ve finále rozdá se Spartou Praha :: FK ERA-PACK Chrudim

Vrchol sezóny startuje! Chrudim si to ve finále rozdá se Spartou Praha

Téměř čtrnáctidenní čekání po postupu přes Gardenline Litoměřice do finále play-off VARTA futsal ligy je u konce, v pátek 20. dubna se jde do boje! Třináctinásobný mistr české nejvyšší soutěže FK ERA-PACK Chrudim vyzve ve finálové sérii hrané na tři vítězná utkání tým AC Sparta Praha, který se naopak těší z první účasti ve finále v historii klubu.

Chrudimští futsalisté postoupili do finále nejrychlejším možným způsobem. Nejprve ve čtvrtfinále porazili 3:0 na zápasy Helas Brno, stejným výsledkem následně zdolali i Gardenline Litoměřice. Semifinálová série však byla o poznání vyrovnanější, v prvním případě dokonce musely o vítězi rozhodovat až pokutové kopy. Pražská Sparta se v cestě do finále nadřela daleko více, po rivalovi ze Slavie svedla s Plzní pětizápasovou sérii, když v rozhodujících soubojích musela vždy otáčet nepříznivý stav.

Finále letošního ročníku přinese řadu zajímavých bitev, na jejímž konci poznáme mistra sezóny 2017/2018! První bitva odstartuje v Městské sportovní hale v Chrudimi v pátek 20.4.2018 úderem 18. hodiny. Duel bude v přímém přenosu vysílat stanice ČT sport, v textové podobě je možné duel sledovat na serveru onalajny.com.

Vzájemné zápasy letošní sezóny:

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 2:7 (0:2)

Branky: 32. Amadeu (Pimpolho), 33. Marcelo (pen.) – 17. R. Mareš (Max), 20. Max, 22. D. Drozd (Max), 26. Max, 29. Doša (Max), 33. Max, 38. Doša

AC Sparta Praha: Vahala – Hnízdil, Marcelo, Brahimi, Hájek, Gustavo, Belej (C), Pimpolho, Amadeu, Wilde, Hora, Diego

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Felipe, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár (C), Slováček

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 3:0 (0:0)

Branky: 32. Rešetár (R. Mareš), 36. Max (Koudelka), 37. Éverton (Rešetár)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Rešetár, Slováček, Felipe

AC Sparta Praha: Vahala (10. Cristiano) – Marcelo, Angellot, Pimpolho, Belej, Cupák, Brahimi, Diego, Sop, Kocourek, Hájek, Hora

Finále Poháru FAČR:

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 1:2 (1:1)

Branky: 16. Belej (Diego) – 3. R. Mareš (Max), 37. Max

AC Sparta Praha: Cristiano – Marcelo, Brahimi, Wilde, Belej, Koudelka, Gustavo, Sop, Ricardo, Amadeu, Cupák, Diego.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Felipe, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár, Slováček.

Názory z kabiny:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Očekávám těžkou a vyrovnanou sérii, stejně jako v semifinále. Už, když jsme se začali připravovat na play-off, věděli jsme, že nás pravděpodobně čeká právě tento scénář. Jsme připraveni a věříme, že odvedeme dobrou práci. Musíme být soustředění a jít krok za krokem. Každý bod ve finále je důležitý a velmi cenný.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Myslím si, že finále, které nás nyní čeká a jeho složení, je naprosto správné. Nastoupí v něm proti sobě jediné dva plně profesionální týmy v České republice. Ať se na mě nikdo nezlobí, i když po průběhu semifinále se i tací určitě najdou, kdyby postoupil Interobal, tak by to nebylo tak velké finále. To musí být vrcholem všeho a patří do něj nejlepší týmy, což podle mě v této sezoně byla Chrudim a Sparta. Nyní musíme řádně z regenerovat a připravit se na páteční zápas v Chrudimi. Cíl, který jsme si dali před sezonou, jsme v tuto chvíli splnili. Přes obrovské množství problémů a těžkých situací, do kterých se nás někteří snažili dostat, jsme všechny nástrahy a trable překonali a dostali se do finále. To je třešnička na dortu. Nyní si to budeme užívat. Po dlouhé době nebudeme favoritem nějaké série nebo zápasu. Určitě ale neskládáme zbraně dopředu, uděláme maximum a popereme se o mistrovský titul. Nemáme náturu, abychom předem něco odevzdávali. Nicméně náš cíl je takový, abychom měli ve finále ze hry radost.“

Statistiky obou soupeřů v play-off

Týmové statistiky

Angellot (16)

více hráčů po 1 kartě