Éverton před finále: Musíme ukázat naší sílu! :: FK ERA-PACK Chrudim

Éverton před finále: Musíme ukázat naší sílu!

Brazilec Éverton vlétl do české ligy jako uragán. V prvních deseti zápasech nastřílel dohromady čtrnáct branek a ukazuje, že je pro kádr chrudimského týmu přínosem. Jeho góly a chytré nahrávky budou potřeba již v pátek 20.4.2018, kdy před kamerami České televize odstartuje první finálové utkání.

V Chrudimi již chvíli působíš, jaké jsou tvé první dojmy z tvého nového působiště?

Jsem v Chrudimi zhruba tři měsíce a velmi si to užívám. Město je tiché a útulné. Klub má skvělé fanoušky, kteří svůj tým vždy podporují a velmi mě těší, že jim můžeme dělat radost.

Představ se českým fanouškům. Jaký je tvůj největší dosavadní úspěch v kariéře?

Za největší úspěch považuji titul v mistrovství světa klubů v roce 2015, které se mi podařilo vyhrát s brazilským Atlanticem. Navíc je to umocněno ještě o fakt, že jsem vstřelil gól do sítě Kairatu šestnáct vteřin před koncem zápasu. Kromě toho ještě zmíním třetí místo v UEFA Futsal Cupu právě s Kairatem Almaty v roce 2017 a dvojnásobnou výhru Jeremenko Cupu v Rusku v letech 2016 a 2017.

V Kairatu Almaty jsi hrál s Douglasem a vedl tě trenér Cacau, oba jsou v Chrudimi velmi známí. Bavil ses s nimi poté, co přišla nabídka zahrát si za ERA-PACK?

Když jsem ještě hrál v Kazachstánu, Douglas vždy mluvil o ERA-PACKu velmi dobře. A z toho důvodu, když se objevila nabídka, s radostí jsem jí přijal a jsem rád, že mohu hrát za tak velký klub.

V prvních deseti zápasech jsi nastřílel čtrnáct branek. Snový start, že? Cítíš se ve skvělé formě?

Začátek se mi velmi povedl, to je pravda. Jeden z nejlepších, který jsem kdy zažil. A to nejenom kvůli počtu gólů a vítězství, ale především kvůli skupině hráčů, která zde hraje, trenérskému personálu a všem, kteří se na chodu podílí. Cítím takovou volnost, že mohu předvést to nejlepší, co umím. Náš trenér Felipe Conde dělá svoji práci skvěle a všichni hráči v něj stoprocentně věří.

Nyní čekáte na svého soupeře do finále, je pro tebe lepší variantou Sparta nebo Plzeň?

Pracujeme tvrdě a jsme plně soustředěni na náš tým. Neupřednostňuji žádného ze soupeřů, ať už bude ve finále kdokoliv, musíme ukázat silnou stránku ERA-PACKu a dojít si pro mistrovský titul.

17.04.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková