Trenér Felipe Conde: Český futsal se musí vyvíjet, amatérský přístup nesmí dostat prostor

Během semifinálové série mezi FK ERA-PACKem Chrudim a Gardenline Litoměřice došlo k situaci, kterou se chrudimský trenér Felipe Conde rozhodl po skončení celého semifinálového dění komentovat. Konkrétně reagoval na hodnocení trenérů Litoměřic po skončení druhého semifinálového zápasu.

V daný moment jsem se rozhodl celou situaci z několika důvodů vůbec nekomentovat. Myslel jsem na své mužstvo a chtěl jsem se soustředit pouze na důležitý třetí zápas, který byl v tu dobu před námi. Dále mohla moje odpověď přinést nějakou polemiku dané věci a opravdu si myslím, že to bylo zbytečné vzhledem k dalšímu vývoji série, už z toho důvodu, že to jasně ukázalo záměr jejich trenéra, který jednoduše nechtěl akceptovat porážku. Jeho narážka byla vážná a zcela znehodnotila čistou hru,“ komentoval celou situaci chrudimský kouč Felipe Conde.

Následně se zaměřil na vývoj daného sportu: „Český futsal se musí vyvíjet a tento typ amatérského přístupu v něm nesmí dostat prostor. Profesionálové by měli pochopit, že všichni vytváříme obraz daného sportu a toto jednání znehodnocuje čestnost, bezúhonnost a slušnost zápasu. Kdo by chtěl sledovat či investovat peníze do špinavé hry? Doufám, že tento postoj bude přehodnocen, aby se nic podobného v budoucnu nepřihodilo.“

Podle mého názoru, trenéři musí investovat spoustu času do studia několika různých oblastí, ať už jde o vedení lidí, nové taktiky, vývoj technik či fyzické a psychické přípravy. Je důležité pochopit, že futsal není jen koníček, proto se musíme co nejvíce času soustředit na studium, namísto vydávání stupidních prohlášení,“ reagoval chrudimský trenér Felipe Conde na nastálou situaci.

Na závěr se rozhodl vyzdvihnout výkony Gardenline během celé sezóny a především během semifinálové série: „Chtěl bych ještě jednou pogratulovat Litoměřicím za to, jak skvělým soupeřem byly. Takové týmy zvyšují úroveň českého futsalu a pomáhají šířit povědomí o něm. Sportovní život je o soupeření, historie to jasně dokládá a my věříme, že podobná rivalita může být zdravá a znamená dobro pro náš sport.“

16.04.2018 | autor: redakce | foto: Ivana Hošková