Důležitý krok splněn! Chrudim bude znovu hrát finále play-off

Třináctinásobný mistr nejvyšší futsalové soutěže ani v letošním ročníku ve finále play-off chybět nebude! Chrudimští futsalisté zvládli dramatické utkání proti Gardenline Litoměřice, soupeře na vlastní palubovce potřetí a dokázali tím stvrdit postup do finále play-off. Jejich soupeřem bude lepší z dvojice SK Interobal Plzeň – AC Sparta Praha, kde je stav série zatím nerozhodný 1:1.

Třetí semifinálové utkání bylo specifické, protože úplně poprvé se v sérii dostaly do vedení Litoměřice. V první vážnější příležitosti našel ve spolupráci bývalých chrudimských hráčů Michal Kovács Radima Zárubu, který z pravé strany dokázal najít skulinku u zadní tyče Litviněnkovy branky a otevřel skóre. Svěřenci trenéra Condeho s odpovědí neotáleli, David Drozd nabral rychlost na pravé lajně, předložil skvělý pas Tomášovi Koudelkovi, který již před brankou neměl moc problémů prostřelit Kubíčka.

A o tři minuty později již domácí futsalisté vedli. Po téměř totožné akci se naplněná chrudimská hala radovala podruhé, tentokrát vše směřovalo po ose Martin Doša – Matěj Slováček, který poprvé a již definitivně dostal ERA-PACK do vedení. V prvním poločase ještě Max nedokázal proměnit desetimetrový kop, v obrovských příležitostech selhali například Matěj Slováček či litoměřický Two.

V prvních deseti minutách druhého poločasu stojí za zmínku pouze nastřelená tyčka chrudimským Brazilcem Maxem, na opačné straně duněla branková konstrukce za Litviněnkem po skryté střele Radima Záruby již při litoměřické power-play. Hosty srazily k zemi zbytečné fauly, pro ERA-PACK byl nařízený další desetimetrový kop, se kterým si tentokrát Éverton poradil na výbornou. Chrudimští zvítězili 3:1, v celé sérii pak 3:0 a zajistili si tím účast ve finále play-off VARTA futsal ligy!

TŘI FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Stejně jako v předchozích zápasech to bylo skvělé utkání. Oba týmy si dokázaly vypracovat řadu šancí ke skórování, velmi dobrou práci odvedli oba brankáři. Věřím, že výsledek je spravedlivý. Nesmím zapomenout pogratulovat soupeři z Litoměřic za skvělou sezónu, speciálně jejich prezidentovi, že futsalu věří a investuje do něj. Doufám, že jejich projekt se bude každým rokem zvedat a tím i zvyšovat úroveň české ligy. Dále bych chtěl poděkovat naším fanouškům, kteří předvedli skvělou show.“

Igor Vodecký (asistent trenéra Gardenline Litoměřice):  „Odehráli jsme asi nejlepší zápas v této sérii, ale bohužel to opět nevyšlo. V zápase jsme plnili vše, co jsme si řekli. Udělali jsme však několik chyb, které Chrudim potrestala. My jsme naše šance nevyužili, a proto jsme prohráli. Celá série byla více než vyrovnaná a myslím, že rozhodl první zápas, který jsme po penaltách nezvládli. Musím klukům poděkovat za play off a samozřejmě za celou sezonu. Musím ještě poděkovat panu Náprstkovi, který mi dal šanci, i když jsem nesplnil to, co ode mně očekávál, ale pro mě osobně to byla velká škola, v které jsem nabral další zkušenosti do další práce. V neposlední řadě gratulujeme soupeři k postupu do finále!"

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ

FK ERA-PACK Chrudim – Gardenline Litoměřice 3:1 (2:1)

Branky: 7. T. Koudelka (D. Drozd), 10. Slováček (Doša), 39. Everton (10 m kop) – 6. Záruba (Kovács)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max, T. Koudelka, D. Drozd, Doša, Rešetár (C), Slováček, Felipe