Kapitán příkladem! Rešetár třemi góly přiblížil finále

Na domácí penaltové vítězství dokázali futsalisté Chrudimi zvítězit i v Lovosicích a jsou jen krok od finále! Druhý semifinálový bod řídil kapitán Lukáš Rešetár, který ke třem gólům přidal ještě jednu asistenci a stal se tak hlavním strůjcem výhry. ERA-PACK tak do třetího duelu půjde s mečbolem na kontě.

První poločas zápasu v Lovosicích byl velmi podobný tomu v Chrudimi, která fanouškům přinesla pouze jednu branku, zde se na gól čekalo až do 14. minuty. V úvodních příležitostech neuspěli proti Vavrekovi David Drozd či Max, na opačném pólu hřiště se do šance dostal Radim Záruba, který ale branku Chrudimi minul. A tak se první branky dočkali hostující fanoušci ve 14. minutě. Lukáš Rešetár přesnou přihrávkou našel nikým nehlídaného Matěje Slováčka, který z dobré pozice prostřelil Vavreka.

Vedení však ERA-PACKu příliš dlouho nevydrželo, Litoměřice využily k vyrovnání standardní situaci, na jejímž konci se přesnou ranou k tyči prezentoval bývalý chrudimský hráč Radim Záruba. Na závěr prvního poločasu si vzal slovo znovu chrudimský kapitán Lukáš Rešetár, tentokrát se ale přetransformoval do střelce. Využil chyby Rafaela a svůj postup sám na gólmana přetavil v druhou chrudimskou radost.

Poločasové vedení ani nyní obhájci titulu nestačilo. Perfektní výhoz domácího brankáře našel Fabricia, který se ukázkově uvolnil a podruhé v zápase srovnal. Po zbytek utkání se již prosazovali pouze hráči z Chrudimi, Lukáš Rešetár nejprve sedm minut před koncem opět naklonil skóre na stranu ERA-PACKu, následně v poslední vteřině dokonal hattrick a pečetil výhru Chrudimi v poměru 4:2! Vítěz základní části vede v semifinálové sérii již 2:0 a v dalším domácím zápase může celou sérii ukončit.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Zejména v obraně jsme dnes odehráli velmi dobrý zápas. Napravili jsme chyby v bránění soupeřovy power-play a další nedostatky z prvního utkání. Víme o kvalitě hráčů soupeře a naším cílem bylo dát jim co nejméně příležitostí. Na druhou stranu, sami jsme si řadu šancí vytvořili a věřím, že vítězství jsme si zasloužili. Kdo zápas viděl, může potvrdit, že to bylo další kvalitní utkání. Víme, že nic není rozhodnuto, ale každý bod série je cenný a může být rozhodující. Chci poděkovat svým hráčům a našim fanouškům za jejich podporu.“

Igor Vodecký (trenér Gardenline Litoměřice): „Zápas sme prehrali po hrubých individuálnych chybách. Dnes sme darovali súperovi víťazstvo. Nie je možné aby sa náš najlepší hráč bavil pred takto dôležitým zápasom viac ako pól hodiny s trénerom Chrudimi a potom predviedol takýto výkon. Nech si každý urobí obrázok sám. Prehrávame 0:2, ale my sa nevzdávame, budeme bojovať dalej. V sobotu je další ťažký zápas a my sa na neho dobre pripravíme.“

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ

Gardenline Litoměřice – FK ERA-PACK Chrudim 2:4 (1:2)

Branky: 15. Záruba (Rafael), 21. Fabricio (Vavrek) – 14. Slováček (Rešetár), 18. Rešetár, 33. Rešetár (Felipe), 40. Rešetár

Gardenline Litoměřice: Vavrek – Rodrigo, Záruba, Fabricio, Hrdý, Two, Kovács, Rafael, Vagnao, Krok.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, M. Mareš, Max, Koudelka, D. Drozd, Doša, Rešetár, Slováček, Felipe.

02.04.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková