První krok splněn! ERA-PACK postupuje do semifinále, na soupeře čeká

První krok splněn! ERA-PACK postupuje do semifinále, na soupeře čeká
Tři zápasy, tři vítězství a úctyhodné skóre 16:1. ERA-PACK proklouzl mezi čtyři nejlepší týmy VARTA futsal ligy s lehkostí, i přesto, že ve třetím utkání střelecky příliš nevynikal, nakonec si připsal hladké vítězství v poměru 4:0. Může tak slavit postup do semifinále, soupeře se dozví v pondělí. Sokem mu budou buď Litoměřice, nebo Teplice.


Chrudim na brněnského soupeře vlétla a velmi rychle se dostala do vedení. Jak to již v této čtvrtfinálové sérii bývalo, pomohla jim k tomu standardní situace. Tomáš Koudelka z rohového kopu našel Matěje Slováčka, který z první zamířil přímo do černého. Tím ale radost chrudimského publika na dlouho utichla. Ještě v prvním poločase měli velké šance Max či navrátilec do sestavy Felipe, jejich zakončení ale znamenaly pouze skvělé zákroky brankáře Konečného. Ani Jakub Žďánský na opačné straně se mezi tyčemi vyloženě nenudil, Helas si dokázal vypracovat řadu příležitostí, ale míč do chrudimské sítě nedostal.

 

Poločasový výsledek 1:0 Chrudim neuspokojil, ERA-PACK se celou dobu tlačil na dobře hrající obranu Helasu, ale úleva v podobě gólu přišla „až“ ve 25. minutě. Poprvé totiž zafungovala spolupráce Éverton Lukáš Rešetár, na jejímž konci byla přesná trefa prvního jmenovaného. O pět minut později si oba chrudimští hráči role vyměnili a chrudimský kapitán zvyšoval již na 3:0.

 

Helas stále cítil šanci s výsledkem něco udělat, a tak zvolil, stejně jako v předchozích dvou zápasech, hru bez brankáře. Po několika sekundách ale vyrobil minelu, která znamenala střelu Évertona do prázdné branky z poloviny hřiště. Chrudim v poklidu dovedla vítězství do konce, zvítězila 4:0 a po třech zápasech postoupila do semifinále. I přesto, že zatím není jasné o jejím soupeři, víme, že se úvodní semifinálová bitva uskuteční před kamerami ČT ve středu 28. března od 20 hodin!

 

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

 

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Dnes jsme nezačali vůbec dobře, ale klíčovou věcí je pro nás postup do semifinále. Nyní musíme čekat na soupeře, ale již od neděle se budeme na semifinále aktivně připravovat. Chtěl bych poděkovat Helasu za skvělou sérii. Opravdu se mi líbí jejich práce s mladými hráči. Doufám, že budou v daném trendu pokračovat, což jim může přinést slibnou budoucnost.“


Tomáš Poul (Helas Brno): Zápas jsme si užili a odehráli ho se ctí. Opět jsme dobře bránili první poločas. Ve druhém poločase soupeř odskočil na rozdíl dvou branek a zápas se už jen dohrával. Musím Chrudimi pogratulovat k postupu do semifinále.


 

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ 


FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno 4:0 (1:0)

Branky: 2. Slováček (Koudelka), 25. Éverton (Rešetár), 30. Rešetár (Éverton), 33. Éverton

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský (32. Hlouš) – Éverton, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár (C), Slováček, Felipe

Helas Brno: Konečný (35. Kubica) – Doubravský (C), Ovčačík, Presl, Klimeš, Šarközy, Lidmila, Mužík, Poul

 

24.03.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu