Rešetár s Maxem dvěma góly sestřelili Helas, ERA-PACK je krok od postupu

Chrudimský ERA-PACK vede ve čtvrtfinálové sérii 2:0, druhý bod získal obhájce titulu v brněnské hale Vodova, kde zvítězil výsledkem 5:1. Vedlo se především kapitánovi Lukášovi Rešetárovi, který vstřelil první dva góly ERA-PACKu a další dva připravil. V pátečním zápase v chrudimské sportovní hale může vítěz základní části celou sérii ukončit.

Chrudimští, které do Brna přijela podpořit řada fanoušků, vstoupili do druhého čtvrtfinálového utkání podle očekávání. Již během prvních minut se jim podařilo soupeře zatlačit na jeho polovině a po necelých pěti minutách se Condeho svěřenci dočkali první sladké odměny. Éverton neomylnou přihrávkou našel nabíhajícího Lukáše Rešetára a chrudimský kapitán si již s podobnou pozicí věděl rady dokonale. Další chrudimské šance navýšení náskok neznamenaly, a tak přišel trest na opačné straně. Přesnou střelou se po rychlém protiútoku totiž prezentoval Tomáš Poul, který prostřelil Litviněnka ostrým zakončením pod břevno.

Remízový výsledek Chrudimi vůbec nevyhovoval, a tak se slova znovu ujal chrudimský kapitán. Z rohového kopu dostal Lukáš Rešetár od Koudelky milimetrovou přihrávku, kterou ostrou ranou uklidil do sítě bezmocného brankáře. Poločasové vedení chrudimští futsalisté po pauze navyšovali. Rešetár se ve 24. minutě převtělil do role asistenta a připravil třetí branku Maxovi. Stejná spolupráce zafungovala i o devět minut později, kdy se i Max podruhé prosadil a pojistil tím vedení ERA-PACKu.

Helas zkusil v závěrečných minutách hru bez brankáře, k výraznějšímu ohrožení Litviněnkovy branky se ale propracovat nedokázal. Navíc přišel čtyři minuty před koncem trest, Michal Mareš místo střely zvolil pas na volného Matěje Slováčka, který hladce upravil na konečných 5:1. Chrudimští mají na kontě druhé čtvrtfinálové vítězství a v pátek budou chtít před vlastními fanoušky využít hned první postupový mečbol.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Vzhledem k dvěma zápasům s malým časovým rozestupem bylo naším cílem zpomalit hru a předvést více taktických kroků. Zápas jsme začali velmi dobře, jenže poté jsme na několik momentů ztratili kontrolu nad hrou. Ve druhé půli jsme hráli znovu skvěle takticky a stanoveného plánu jsme se drželi až do konce. Nyní si musíme odpočinout a začít přemýšlet o dalším zápase.“

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ

Helas Brno – FK ERA-PACK Chrudim 1:5 (1:2)

Branky: 11. Poul – 5. Rešetár (Éverton), 20. Rešetár (Koudelka), 24. Max (Rešetár), 33. Max (Rešetár), 36. Slováček (M. Mareš)

Helas Brno: Kubica (36. Dang) – Šarközy, Ovčačík, Mužík, Lidmila, Klimeš, Presl, Doubravský, Poul