Vzhůru za titulem číslo 14! Bitva s Helasem začíná na půdě obhájce

Futsalisté FK ERA-PACKu Chrudim vyráží za další obhajobou titulu. Čtvrtfinálovým sokem jim bude celek Helasu Brno, který obsadil v základní části osmou příčku. Chrudim naopak vyhrála tabulkovou část soutěže bez jediné porážky a i do vyřazovacích bojů bude vstupovat v pozici největšího favorita.

Úvodní utkání vyřazovacích bojů proběhne v pátek 16.3.2018 od 20 hodin v chrudimské sportovní hale. V případě osobní neúčasti je možné průběh utkání sledovat v textové podobě na serveru onlajny.com.

Utkání v základní části:

Helas Brno – FK ERA-PACK Chrudim 1:3 (0:2)

Branky: 25. V. Cupák – 2. P. Drozd (D. Drozd), 14. D. Drozd (Koudelka), 40. R. Mareš

Helas Brno: Konečný – D. Cupák, Lacko, Outrata, Šarközy, Presl, Ovčačík, Sznapka, V. Cupák, Lidmila, Slavík, Kasálek, Mikeš, Dang

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Hrubý, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Slováček, Rodek

FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno 3:0 (2:0)

Branky: 12. Max (Felipe), 20. Koudelka, 39. Slováček

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský (21. Litviněnko) – Felipe, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár (C), Slováček

Helas Brno: Konečný (21. Kubica) – Lacko (C), Ovčačík, Outrata, Presl, Poul, Lidmila, Milošic, Mužík, Sznapka

Ohlasy z kabiny:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Helas přijede s mladým týmem, na podobné zápasy se vždy umí velmi dobře namotivovat. Musíme hrát naši hru a využít zkušenosti, které jsme posbírali. Helas je tým, kterému jsme, společně s Litoměřicemi, vstřelili v základní části nejméně branek. V obou zápasech bylo těžké otevřít jejich obranu. Na tomto zadání jsme pečlivě pracovali a je velmi důležité, abychom do série vstoupili dobře."

Jan Ovčačík (hráč Helas Brno): „V pátečním utkání můžeme jen překvapit, kdy našim cílem bude co nejvíce znepříjemnit našemu soupeřovi hru. Výsledek se bude odvíjet od počtu chyb, které Chrudim nekompromisně trestá. Tato utkání však musíme brát hlavně jako zkušenost do budoucna.“

Statistiky v základní části:

Týmové statistiky

Helas Brno

Max (39)

nejlepší střelec

Jan Ovčačík, Jiří Mužík (13)

Tomáš Koudelka (20)

nejvíce asistencí

Ivan Šarközy (15)

Max (52)

nejvíce bodů

Jan Ovčačík (22)