VARTA futsal liga napsala další part sezóny

VARTA futsal liga napsala další part sezóny
Chrudimský deník - Přiřkla v něm k vedoucímu hlasu ERA-PACKu Chrudim z oktávy čtvrtfinálových týmů do duetu hlas brněnského Helasu. Komentář na téma ERA-PACK a jeho vyhlídky je naprosto jednoduchý. Výhry v bitvách, vítězství ve válce. Nic jiného se nepřipouští a všechno je to podložené argumenty.


František Tichý se svým managementem a trenér Felipe Conde nějak zmákli český charakter a posunuli ho na mezinárodní úroveň. Chrudimský tým není jen vítěz základní části ligy, ale je jakýmsi sportovním Janem Amosem Komenským. Felipe Conde bez skrývání ukazuje cestu českému futsalu, protože jeho měřítka jsou jen a jen špičkově mezinárodní. A jeho hráči dnes všichni vědí, že je to cesta správná a k dosažení velkého mezinárodního úspěchu jediná možná.

 

 

 

Kdo si vytiskne soupisku ERA-PACKu, nemůže nepoznat harmonii této árie:


1) trio brankářů, třicátníků, z nichž Litviněnko je nejmladší. A v záloze o deset let mladší gólman.

2) absolutně zkušená obrana Marešů a Brazilci Felipe a Everton.

3) to nejcennější – mix univerzálů od 30 do třiadvaceti let, přičemž ti mladí jsou v převaze. Z nich se zřejmě mohou v příštích letech profilovat jak obránci, tak útočníci. Nevím, jestli to tak funguje, ale moje představa taková je.

4) klenot ERA-PACKu ofenzíva. Absolutně nejlepší současný český futsalista Rešetár, s absolutně nejlepším cizincem v lize Brazilcem Maxem.

 

Ačkoli trenér je Brazilec, František Tichý  dbá na to, aby osu týmu tvořili domácí hráči – doslova. Pustil se do výchovy nejmenších – dětí. ERA-PACK zůstane chrudimský. To jsou důvody vítězství.

 

15.03.2018 | autor: Richard Bláha | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu