Kontumace přinesly jistotu, ve čtvrtfinále vyzveme Helas Brno!

Kontumace přinesly jistotu, ve čtvrtfinále vyzveme Helas Brno!
Ještě před závěrečným kolem základní části VARTA futsal ligy je jasné, s kým odstartují chrudimští futsalisté svoji pouť play-off za čtrnáctým mistrovským titulem. Již jistým soupeřem jim bude Helas Brno, rozhodla o tom Sportovně technická komise, která kontumovala tři utkání pražské Sparty ve prospěch jejich soupeřů.


Čekalo se, že v závěrečném kole si to Slavia Praha a Helas Brno rozdají o sedmou a osmou příčku. Osud to však chtěl jinak. Sparta totiž nebyla schopná předložit doklady dvou hráčů, o kterých tvrdila, že jsou držiteli pasu některé ze zemí EU. A tak ve třech zápasech překročila maximální počet povolených hráčů ze zemí mimo EU (v každém utkání mohou hrát čtyři). Došlo tak k porušení Soutěžního řádu, článek 51 a RMS, článek 20 o startu cizích státních příslušníků v soutěžním utkání futsalu FIFA.

 

Kontumace postihla tři zápasy z úvodu soutěže; remízový televizní (a smutnou událostí známý) duel proti Interobalu Plzeň (4:4), sparťanskou výhru nad Démony Česká Lípa (4:3) a vítězství v derby nad Slavií (5:3). Sparta tak přijde o sedm bodů, naopak po třech bodech si připíší Slavia a Démoni, dva body "zdarma" získá Interobal Plzeň.

 

Chrudimských se kontumace výsledků ani v nejmenším nedotkla, rozhodla však o jejich soupeři do play-off. Ve čtvrtfinále čeká chrudimské futsalisty Helas Brno. Ve vyřazovacích bojích se Chrudimští s daným soupeřem potkali naposledy v roce 2015, kdy postoupili do semifinále po třech zápasech po výsledcích 6:2, 4:1 a 9:0.

 

07.03.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu