Souboj titánů pro Chrudim! Strůjcem neprůstřelný Litviněnko a smrtící desetiminutovka

I po 21. kole VARTA futsal ligy zůstali futsalisté FK ERA-PACKu Chrudim neporaženi. V bitvě dvou nejlepších mužstev a největších favoritů na finále se prosadili pouze Chrudimští, kteří v závěrečných deseti minutách zatížili konto Sparty třemi brankami. A mezi tyčemi se z dalšího čistého konta radoval brankář Dmitrij Litviněnko

Zápas mezi Chrudimí a Spartou měl být již pouhou bitvou o čest, která přinese spoustu branek. Opak byl ale pravdou. V prvním poločase jsme v Chrudimi mnoho brankových příležitostí neviděli, co se týče samotného gólu jakbysmet. Více se z míče na sálovkách těšili hráči ze Sparty, kteří byli zároveň nebezpečnější. Dvě slušné šance měl kapitán Michal Belej, který ale ztroskotal právě na chrudimském brankáři. Vše důležité se tak odehrálo až po přestávce.

Zápas nabral slušné tempo ve 27. minutě, kdy byl za oplácení zákroku Brahimiho červenou kartou potrestán Brazilec Felipe, utkání pro něj skončilo a Chrudim musela ubránit dvouminutovou přesilovou hru. Po úspěšném oslabení odstartovalo závěrečných deset minut, během kterých rozhodl ERA-PACK o svém vítězství.

Nakonec vítězná trefa přišla z nohy Lukáše Rešetára ve 32. minutě, o chvíli později využil zaváhání v rozehrávce Sparty Max, který si ještě ukázkově narazil s Tomášem Koudelkou a zvýšil na 2:0. Sparta Praha se následně odhodlala ke hře bez brankáře, která přinesla pouze ztrátu na půlící čáře a samostatnou akci Évertona zajišťující razítko na vítězství lídra základní části z Chrudimi. Soupeř si v závěru ještě vytvořil řadu šancí, Litviněnka překonal pouze jednou a to pomohla ukrajinskému brankáři ve službách Chrudimi tyčka. Zápas skončil 3:0 a prodloužil tím neporazitelnost ERA-PACKu v letošní sezóně již na 21 utkání.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Bylo to velmi nervózní utkání, obě mužstva prokázala velkou taktickou připravenost, diváci viděli pěkný futsal. Neodehráli jsme dobrý první poločas, Sparta byla mnohem lepší. V kabině jsme hodně mluvili a do druhé půle se to otočilo. Umíme hrát lépe, ale stejně to byl velmi dobrý zápas. Bohužel, Felipe obdržel červenou kartu a myslím si, že si jí zasloužil, ale je důležité poznamenat, že jako první byl nakopnut on. Pro rozhodčí to byl těžký zápas a udělená červená karta byla po právu.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Hráčům nemám prakticky co vytknout, a to až do chyby, kterou jsme udělali při prvním gólu, kdy Pimpolho bohužel zaspal. Nicméně si myslím, že zápas rozhodla naše nevyužitá přesilovka. Naši zkušení hráči měli donutit soupeře, aby udělal v obraně nějakou mezeru či chybu, kterou bychom potrestali. Tak kvalitní tým, jako jsme my, nebo jako je právě Chrudim, musí početní výhodu vždy využít. My ji nevyužili a byli jsme za to potrestaní. K výkonu hráčů nemám co říct, protože ze sebe vydali vše, co mohli. Rozhodlo to, že Chrudim využila naše chyby.“

Roman Mareš (hráč FK ERA-PACK Chrudim): „V prvním poločase jsme byli katastrofičtí. Nepomáhali jsme si, neběhali jsme a můžeme být rádi, že nás za to Sparta nepotrestala, i když šancí moc neměla, ale my neměli vůbec nic. Po přestávce jsme se začali lépe pohybovat a vytvořili jsme si nějaké šance. Myslím, že Sparta už jich tolik neměla. Poté přišlo vyloučení, které podle mě rozhodlo. Sparta přesilovku nevyužila a my hned vzápětí dali gól. Ubráněné oslabení nás ještě více nabudilo a myslím si, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě, nicméně to nemělo být asi rozdílem tří gólů, protože my proměnili opravdu všechny šance, které jsme měli.“

Michal Belej (hráč AC Sparta Praha): „První poločas byl hodně opatrný. Nějaké náznaky šancí jsme tam měli, ale bohužel jsme je nevyužili. To, že jsme nezúročili ve druhém poločase přesilovku čtyři na tři, je trestuhodné. Kdybychom měli alespoň dvě, tři šance, tak se to dá přejít, ale my si šanci nevytvořili žádnou, což je špatné. Byl to asi klíčový moment zápasu, protože když Chrudim oslabení přežila, tak chvíli na to udeřila z nacvičené kombinace, kterou jsme si ukazovali, ale nezachytli jsme náběh a byl z toho gól. Potom už to bylo vabank, hra se otevřela a bylo to jen o tom, zda se nám podaří vyrovnat. Chrudim nás ale potrestala za každou chybu. Myslím si, že kdybychom hráli do půlnoci, tak snad gól nedáme. Nevím, co se stalo.“

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 3:0 (0:0)

Branky: 32. Rešetár (R. Mareš), 36. Max (Koudelka), 37. Éverton (Rešetár)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Rešetár, Slováček, Felipe