Akademici začali přípravu na MS. Síla bude v týmovém výkonu, shodují se David a Pavel Drozdovi

Akademické mistrovství světa hostí v srpnu kazašské Almaty, součástí turnaje budou i čeští reprezentanti, kteří odstartovali přípravu krátkým soustředěním v Nymburku. V sestavě nechybí i dva hráči chrudimského ERA-PACKu dvojčata David a Pavel Drozdovi, kteří se podepsali i pod úspěchem před dvěma lety v Brazílii. A nyní jsou připraveni dotáhnout tým opět za kvalitním umístěním.

Máte za sebou soustředění před akademickým mistrovstvím světa. Jak probíhalo a jaké z něj máte dojmy?

Pavel Drozd: Jednalo se pouze o dva dny, takže jsme toho moc nestihli. Spíš jsme se jen seznámili s ostatními spoluhráči. Na soustředění v květnu toho stihneme daleko více.

David Drozd: Sešli jsme se o víkendu v Nymburku a absolvovali jsme tam 3 tréninky. Šlo o krátké soustředění a navíc tam chyběli někteří hráči, takže jsme se hlavně seznamovali a snažili se trochu sehrát.

V srpnu vás čeká Akademické mistrovství světa v kazašských Almatech. Jak vidíte sílu českého týmu?

Pavel Drozd: Jak už jsem řekl, z tohoto soustředění nejde moc odhadovat. V květnu nás čekají i nějaké zápasy s kvalitními soupeři, tam se teprve ukáže naše síla. Ale tým určitě mít kvalitu bude a já doufám, že si z Kazachstánu odvezeme nějaký ten úspěch.

David Drozd: Myslím, že naše síla bude hlavně v týmovém výkonu, kvalitní obraně a dobré partě, tak jako tomu bylo před dvěma lety v Brazílii.

Vy už jste měli možnost účastnit se turnaje v Brazílii před dvěma lety, bude letos vzhledem ke kvalitě vaše role v týmu výrazně jiná?

Pavel Drozd: Před dvěma lety jsme patřili k nejmladším v týmu. Byl to pro nás první velký mezinárodní turnaj. Teď to bude trochu jiné. Už máme s takovými akcemi větší zkušenosti, tak to by mohlo mít pozitivní vliv.

David Drozd: Myslím, že moje role nebude o moc jiná. Budu se co nejvíc snažit pomoci týmu k nejlepšímu umístění a doufám, že budu mít střeleckou formu jako posledně.

Jaké vlastně máte vzpomínky na turnaj v brazilském Goiás v roce 2016?

Pavel Drozd: Jen ty nejlepší. Byla tam skvělá parta. Všichni jsme táhli za jeden provaz, byli jsme ochotni nechat na hřišti všechno a hlavně díky tomu jsme si domů odvezli bronzové medaile.

David Drozd: Vzpomínky to jsou nádherné. Skončili jsme třetí na světě a to už nám nikdo nevezme. Moc jsem si to tam užil, Brazílie je skvělá země.

Pavle, když už jsme u Brazílie, nemůžu se nezeptat na tvoji branku z posledního Grand Prix právě do sítě domácího giganta. Gól to byl výstavní, jak jsi ho viděl ty a jaké jsi na něj posbíral ohlasy?

Pavel Drozd: Byl to bezpochyby můj nejhezčí gól, který jsem ve své kariéře vstřelil a ještě proti jednomu z nejlepších mužstev na světě. Byl to úžasný pocit, vstřelit gól v naplněné brazilské hale. Ještě ten den mi chodili gratulace a i po návratu do Čech jsem odpovídal na další gratulace, ale byly to příjemné starosti.

Davide, v Almatech už jsi měl možnost hrát kvalifikační skupinu v roce 2017, jak ti tamní hala a podmínky vyhovovaly? Bude turnaj pro fanoušky atraktivní?

David Drozd: Musím říct, že hala je tam obrovská a povrch mi taky vyhovoval. A co si pamatuji, tak tam nebyl s ničím nejmenší problém, takže si myslím, že nás čeká velmi dobrý turnaj. Osobně doufám, že to pro fanoušky atraktivní bude a že budou chodit na zápasy v hojném počtu. Přeci jen je tam futsal populární, tak snad nebudou prázdné tribuny.

25.02.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier