Chrudim sestřelila Plzeň 13 góly! Rešetár nasázel hattrick, Éverton se uvedl čtyřmi brankami

O tom, že se chrudimští futsalisté před play-off dostávají do vynikající formy a pohody, není po zápase s Plzní pochyb. ERA-PACK před vlastními fanoušky nasázel do sítě oslabené Plzně třináct branek a vrátil jí tak ztrátu z úvodního vzájemného zápasu. Na vítězství se hned čtyřmi brankami podílel v prvním zápase za Chrudim Éverton, kapitán Lukáš Rešetár nastřílel hattrick.

Souboj prvního týmu se třetím týmem tabulky, který do Chrudimi přicestoval výrazně oslaben, nabral jasný směr již v úvodu utkání. Při prvním střídání v chrudimském dresu se vstřelenou brankou uvedl nový Brazilec Éverton, který již v úvodní minutě otevřel střelecký účet zápasu. Do čtvrté minuty Chrudim svého soupeře takřka nepustila k balónu, po dalších brankách Felipeho a Tomáše Koudelky navíc navýšila i své vedení. Hluchá pasáž bez gólu skončila ve 13. minutě po trefách Matěje Slováčka, Lukáše Rešetára a Romana Mareše, který čtyři minuty před pauzou zvyšoval již na rozdíl šesti branek.

Následně se prosadili také Plzeňští, po pěkné individuální akci snížil talent českého futsalu Jan Křemen, to bylo ale ze strany Interobalu na dlouhou dobu všechno. Ve druhém poločase pokračovala kanonáda Chrudimi. Hattrick nejprve dokonal Lukáš Rešetár, Éverton ho následně ještě překonal, když zakončil svůj střelecký účet na hodnotě čtyři. Z gólové radosti se radovali podruhé Matěj Slováček a také David Drozd, Plzni ještě dvakrát duněla za zády gólmanů konstrukce branky.

Poslední tečku za skóre udělal plzeňský Štrajt, který následně v posledních sekundách neproměnil desetimetrový kop. ERA-PACK v konečném součtu porazil Plzeň 13:2 a vyrovnal tak svůj nejlepší střelecký výsledek v sezóně.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

Hodnocení utkání:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Připravovali jsme se na těžký zápas proti skvělému týmu. Soupeř k nám přijel bez řady důležitých hráčů, což ale nezměnilo nic na faktu, že jsme odehráli excelentní utkání. Naše hra v útoku se neustále zlepšuje. Musíme ocenit spíše náš výkon než výsledek, protože jsme se utkali s jiným týmem než s tím, který Plzeň v nejsilnější sestavě má. Myslím si, že Plzeň dokáže postoupit do semifinále, protože má kvalitní tým a skvělého trenéra. My musíme pokračovat v tvrdé práci a stále bojovat o splnění našeho cíle v podobě první pozice po základní části.“

David Frič (trenér SK Interobal Plzeň): "Jsou zápasy, ze kterých je potřeba se poučit. A zápasy, na které je potřeba rychle zapomenout. Přesto si nesmírně vážím osobní statečnosti některých hráčů v tomto utkání."

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ

FK ERA-PACK Chrudim – SK Interobal Plzeň 13:2 (6:1)

Branky: 1. Éverton (R. Mareš), 3. Felipe (Éverton), 4. Koudelka (Slováček), 13. Slováček (D. Drozd), 14. Rešetár (Litviněnko), 16. R. Mareš, 24. Éverton (Rešetár), 25. Slováček (Koudelka), 25. Rešetár (Slováček), 26. Rešetár, 27. Éverton (D. Drozd), 29. D. Drozd (Max), 34. Éverton (Max) – 16. Křemen, 38. Štrajt (Křemen)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (21. Žďánský) – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Rešetár (C), Slováček, Felipe