U-17 připravil o Final Four poslední zápas. Výkony byly nevyrovnané, ví trenér Jan Bartek

Ani mladší z juniorských výběrů FK ERA-PACKu Chrudim si postupovou radost do závěrečného Final Four užít nemohl. Chrudimský výběr skončil v tabulce až na čtvrtém místě, přesto však bojoval o postup do samotného konce. Navíc na závěrečném turnaji vedl nad nakonec druhým Helasem 2:0, přesto o náskok přišel. Za sezónou se ohlíží hlavní trenér Jan Bartek.

Trenér Jan Bartek: Střídali jsme kvalitní hru s hluchými pasážemi

Jak zhodnotit výkony vašich svěřenců v letošním ročníku juniorské ligy? Za co lze chválit a naopak?

Nejdříve bych chtěl všem hráčům poděkovat za odehraný ročník. Ale abych se vrátil k  hodnocení, které bych rozdělil na dvě části. První je výsledková - a zde jsme až do konce bojovali o Final four, kam jsme smolně nepostoupili. Druhá část, která je do budoucna důležitější, je ta herní. Zde jsme střídali kvalitní hru, která nesla určité parametry, s hluchými pasážemi, kde se mi hra moc nezamlouvala. A co lze vyzdvihnout a naopak? Plus byl kolektiv, útočná hra, individuální kvalita hráčů a mínusy obranná hra, neproměňování šancí a určitá nevyrovnanost výkonů.

O postup jste bojovali v přímém zápase s Helasem, kde jste dokonce vedli. Co se nakonec stalo?

S Helasem jsme sice vedli 2:0 a soupeře jsme do ničeho nepouštěli. Bohužel pro nás si soupeř pomohl standardní situací a od té chvíle byl soupeř lepší. Vyrovnání přišlo po situaci, která by se neměla stávat, kdy naši hráči na chvíli přestali hrát po jednom ze soubojů a soupeř toho dokázal využít a srovnat na 2:2. Nakonec jsme mohli i ten jeden bod ztratit, když při snaze vstřelit třetí branku šli domácí do přečíslení, ale naštěstí branku netrefili.

Je to ta ztráta, které nejvíce litujete či jí lze najít v jiném zápase?

Nemohu říci, že utkání rozhodlo o tom, že jsme nepostoupili, protože se setkala dvě silná mužstva. Spíše mě mrzí utkání s Třincem (4:4), s Tangem (4:6) a utkání s Vysokým Mýtem (1:2). Musím však zmínit i poslední utkání sezóny, kde mne zklamal přístup hráčů. Je rozdíl být zdravě sebevědomý nebo se povyšovat nad soupeře. Proto věřím, že tato zkušenost dá klukům větší pokoru k soupeři do budoucna.

Je to vlastně první futsalová kategorie, v rámci které se konají mistrovské zápasy. Jak složité je vytvořit konkurenceschopný tým?

Určitě to jednoduchá věc není. Nejdříve se musí udělat nábor hráčů a poznat je. Po poznání mužstva se snažíte vštípit základní futsalové návyky a standardní situace. Když vše proběhne dle tréninkových možností, tak poté doufáte, že hráči přenesou tyto věci do utkání.

Máte jasno o vaší budoucnosti na lavičce týmu do 17 let?

Pro mne je čest působit v klubu jako je ERA-PACK Chrudim, ale moje budoucnost ještě není potvrzena. Určitě se další spolupráci nebráním, ale vše záleží na vedení klubu a zda-li se mnou byli či nebyli spokojeni.

14.02.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková