U-19 před branami Final Four. Rozhodly zbytečné ztráty v úvodu, má jasno trenér Stejskal

Stříbrné medaile z loňské sezóny se chrudimským juniorům do 19 let obhájit nepodařilo, mužstvo trenéra Oty Stejskala skončilo těsně před branami závěrečného Final Four, o jejich osudu rozhodl až závěrečný turnaj. Ve východní části soutěže skončili na třetím místě, jejich situaci nezlepšil ani Filip Panchártek, který se s dvaceti brankami dělil o druhé místo střelecké tabulky celé ligy.

Chrudimští junioři vstupovali do dalšího ročníku s cílem porvat se o účast v tradičním Final Four, již od úvodu ale přišly nepříjemné ztráty, které nakonec Stejskalovo mužstvo stály účast mezi nejlepšími čtyřmi. Za zmínku stojí například porážka od Vyškova či remízový výsledek s pozdějším medailistou z Helasu.

Kde tedy hledal příčiny neúspěšné základní části trenér chrudimské devatenáctky Ota Stejkal? „Účast na trénincích nebyla taková, jak bych si představoval a navíc jsme měli i problémy zajistit halu. I díky tomu jsme měli zbytečné ztráty v úvodu soutěže,“ hodnotil Ota Stejskal. „Mrzí mě hlavně remíza s Helasem doma, kdy jsme v poslední minutě měli snad tři vyložené gólové příležitosti a ty jsme neproměnili,“ posteskl si dlouholetý vůdce chrudimské mládeže a člen realizačního týmu A-týmu české futsalové reprezentace.

Před posledním turnajem Chrudimští stále věřili ve finálovou účast, vše ale zhatila porážka 2:3 právě od brněnského Helasu. Na situaci nic nezměnila ani závěrečná výhra 6:0 proti Tangu Hodonín, ERA-PACK skončil v základní části s 29 body ze čtrnácti zápasů na třetí pozici a sezóna pro něj skončila neúspěchem.

Mistrem Juniorské ligy do 19 let se stal tým Interobalu Plzeň, který porazil ve finále oddíl Atraps-Hombres Brno. Bronz putoval futsalistům Helasu Brno

13.02.2018 | autor: Petr Dejnožka