Duel v Teplicích: stý ligový gól, forma reprezentantů a další nula Litviněnka

Chrudim nastoupila na Teplice velmi svižně, první velkou šanci Matěje Slováčka sice brankář Hůla zlikvidoval, o minutu později po přesné ráně Tomáše Koudelky však již musel tahat balon zpoza svých zad. Milimetrově přesná chrudimská hra přinesla druhou radost trenérovi Condemu hned posléze, Martin Doša dostal míč do běhu na pravou stranu, padajícího brankáře zlehka přehodil a nakonec suverénně dovezl balon až za brankovou čáru.

Skvělý nástup ERA-PACKu následně podtrhl v osmé minutě třetí brankou kapitán Lukáš Rešetár. Následně se střelecké hody Chrudimi odmlčely, Tepličtí však směrem do ofenzívy příliš zlobit nedokázali. O zbytek se Chrudimští postarali ve druhém poločase. Nejprve přidal druhou trefu v utkání Tomáš Koudelka, následně připravil pohodlné zakončení i pro Pavla Drozda, který je tak autorem stého gólu Chrudimi v probíhající sezóně.

V chrudimské brance ve druhé půli pochytal řadu šancí Svarogu Dmitrij Litviněnko, v té největší při teplické power-play mu po střele Černého pomohlo dokonce břevno. Chrudim zvítězila výsledkem 5:0 a nadále suverénně vévodí VARTA futsal lize.

Felipe Conde (FK ERA-PACK Chrudim): „Předvedli jsme mnohem lepší výkon, než jsem očekával, protože jsme neměli moc možností se na utkání pořádně připravit. Uznání patří všem hráčům, na začátku jsme dokázali proměnit několik příležitostí, což nám dodalo potřebný klid. Potřebujeme si rychle odpočinout a vrátit se zase do naší pracovní rutiny.“

Tomáš Šebl (vedoucí Svarog FC Teplice): "Věděli jsme, že jestli chceme proti Chrudimi uspět, tak musíme hrát zodpovědně. Hned ve 3. minutě jsme ale prohrávali 0:2. Góly dostala jen brazilská čtyřka, naše česká čtyřka zahrála velmi dobře. Pokud nám nezahrají obě formace, tak nejde uspět. Musím vyzdvihnout Litviněnka v brance Chrudimi. Dost toho pochytal, nedovolil nám zdramatizovat zápas. Prohráli jsme 0:5, ale pozitivem je, že máme na čem stavět. Věřím, že naši mladí čeští hráči jsou budoucností našeho týmu."

Svarog FC Teplice – FK ERA-PACK Chrudim 0:5 (0:3)

Branky: 2. Koudelka, 3. Doša, 8. Rešetár (Litviněnko), 23. Koudelka, 27. P. Drozd (Koudelka)

Svarog FC Teplice: Hůla – Kulhánek, Baran, Beran, Nene, Jean, Černý, Künzl, Neto, Kasal, Claudinho, Klíma, Cibrík.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár, Slováček, Felipe.

10.02.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Svarog FC Teplice