Tým Chrudimi posílil zkušený Brazilec Éverton!

Příprava na vyřazovací boje je v plném proudu a na chrudimské soupisce se na začátku února objevilo nové jméno. Tým Felipe Condeho posílil zkušený brazilský futsalista, který prošel například Kairatem Almaty – Éverton! K mužstvu se připojil na začátku února a ihned se zapojil do tréninkového procesu.

Éverton, celým jménem Éverton Ribeiro Fontoura, posílí útočné řady ERA-PACKu Chrudim a pomůže v boji za čtrnáctým mistrovským titulem. Díky svým bohatým zkušenostem bude pro hru obhájce titulu velmi přínosný. Během své kariéry prošel řadou mužstev v Brazílii, zahrál si ale také v Číně a v roce 2014 přestoupil do hvězdného Kairatu Almaty, se kterým vyhrál například světový šampionát klubů a získal bronzové medaile v UEFA Futsal Cupu.

„Éverton je hráč s vynikající technickou zdatností. Svojí inteligencí a driblinkem je schopen vyvážit naši obrannou hru a navíc má vlastnosti, které jsme hledali, a které nám pomohou v útoku. Hráče jsem trénoval v Botafogu, kde jsme dokázali získat titul,“ komentoval volbu hráče trenér Chrudimi Felipe Conde.

Kromě jeho schopností zlomit obranný systém soupeře nám Éverton pomůže i v naší defenzívě. Navíc má tvrdou a kvalitní střelu z velké vzdálenosti,“ popsal kouč. „Je to hráč, který rád hraje v rychlosti a věřím, že svoji hrou do našeho týmu zapadne,“ dodal.

Jméno: Éverton Ribeiro Fontoura

Datum narození: 24.11.1986

Kariéra

předchozí angažmá:

Botafogo, Assoeva, Atlântico de Erechim (Brazílie), Zuhai (Čína), Kairat Almaty (Kazachstán)

úspěchy:

šampion státu Rio de Janeiro