Dmitrij Litviněnko nominován za Ukrajinu na mistrovství Evropy!

Chrudimský futsalový klub bude mít na evropském šampionátu ve Slovinsku svého zástupce. S ukrajinskou reprezentací do dějiště turnaje odcestuje brankář ERA-PACKu Dmitrij Litviněnko, který se chystá již na své čtvrté mistrovství Evropy!

Nominace je vždy privilegium a výsledek mých výkonů v klubu, velmi si jí cením,“ reagoval ukrajinský brankář Dmitrij Litviněnko, kterému se v dresu Chrudimi v posledních zápasech nesmírně daří. Již tři zápasy neinkasoval, naposledy tahal míč zpoza svých zad při finále Poháru FAČR proti Spartě Praha na konci prosince loňského roku. „Nechci hodnotit svoji hru, od toho jsou tu jiní. A co se týká počtu inkasovaných gólů? Je to vždy výsledek hry celého týmu, jak na trénincích, tak v zápasech,“ skromně komentuje svoji kvalitní bilanci Litviněnko.

Ukrajina se v základní skupině evropského šampionátu potká nejprve 2. února s Rumunskem, o dva dny později jí čeká duel proti Portugalsku i s Ricardinhem v sestavě. Zároveň to vypadá, že chrudimského gólmana budete moci sledovat na televizní stanici Eurosport. „Čekají nás dva těžké zápasy, v každém z nich se budeme rvát o vítězství a uvidíme, na co to bude v konečném součtu stačit,“ komentoval cíle Ukrajiny na blížícím se šampionátu Dmitrij Litviněnko.

Program evropského šampionátu:

úterý 30.1.2018

Skupina A: Slovinsko v Srbsko (18:00)

Skupina B: Rusko v Polsko (20:45)

středa 31.1.2018

Skupina C: Portugalsko v Rumunsko (18:00)

Skupina D: Španělsko v Francie (20:45)

čtvrtek 1.2.2018

Skupina B: Polsko v Kazachstán (18:00)

Skupina A: Srbsko v Itálie (20:45)

pátek 2.2.2018

Skupina D: Francie v Ázerbájdžán (18:00)