Na závěr roku Chrudim neinkasovala, Helas odjel s prázdnou

FOTOGALERIE - Závěrečné utkání kalendářního roku 2017 přiválo do chrudimské sportovní haly Helas Brno. Osmý tým tabulky se po celou dobu zápasu musel bránit, ERA-PACK držel míč na svých sálovkách a nakonec si došel v poklidu pro vítězství v poměru 3:0. Do nového roku tak bude Chrudim vstupovat z první pozice 1. FUTSAL ligy.

Futsalisté Chrudimi drželi míč od úvodní rozehrávky, do největší šance se paradoxně dostal Helas. Brankář Žďánský musel zneškodnit ostré zakončení Mužíka po rohovém kopu. Postupem času se tlak ERA-PACKu nadále zvyšoval, defenzíva brněnského týmu odolávala bez inkasované branky až do 12. minuty. V brazilské spolupráci připravil Felipe pohodlné zakončení do prázdné branky pro Maxe, který tak potvrdil své střelecké statistiky. Posléze zastavila další ránu Maxe tyčka či skvělý brankář Konečný.

Když už se zdálo, že se do kabin bude vstupovat pouze za jednogólového rozdílu, protrhl střeleckou smůlu Chrudimi Tomáš Koudelka. O pauze obě mužstva vystřídala brankáře, gólman Litviněnko se mezi tyčemi rozhodně nenudil a několikrát Chrudimské skvělým zákrokem zachránil. V závěru Helas cítil šanci na bodový zisk, přistoupil k power-play, při které ale pečetil vítězství favorita v poměru 3:0 gólem do odkryté klece Matěj Slováček.

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ!

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ ZÁPASU:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Navzdory únavě po finále poháru jsme odehráli kvalitní utkání. Zejména výkon dozadu byl velmi jistý, soupeři jsme povolili jen několik příležitostí. Jsme spokojeni s vítězstvím a udržení neporazitelnosti.“

Vojtěch Cupák (hráč Helas Brno): Kdyby jsme dnes uhráli nějaký bod bylo by to nespravedlivé. I když výsledek 3:0 je pro nás přijatelný. Chrudim měla celou dobu zápas pod kontrolou. Výborně zachytali oba naši brankáři Konečný s Kubicou. I hráči v poli odevzdali maximu a dobře plnili taktické pokyny, které jsme si řekli. Jediné co mě mrzí je, že jsme nevyužili žádnou naši šanci. Aspoň čestný úspěch jsme si zasloužili. Chrudimi blahopřeji k vítězství.

FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno 3:0 (2:0)

Branky: 12. Max (Felipe), 20. Koudelka, 39. Slováček

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský (21. Litviněnko) – Felipe, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár (C), Slováček

Helas Brno: Konečný (21. Kubica) – Lacko (C), Ovčačík, Outrata, Presl, Poul, Lidmila, Milošic, Mužík, Sznapka