Roman Mareš po finále: Hráli jsme jako tým

Absolutně nejzkušenějším hráčem výběru Felipe Condeho je Roman Mareš, ve finálovém utkání proti pražské Spartě ale znovu ukázal, že stále nepatří do starého železa. Nejen, že pomohl Chrudimi vstřelenou brankou, řadou obranných zákroků ale často zastavoval akce protivníka. A po zásluze i on mohl po závěrečné siréně zvednout nad hlavu pohár pro vítěze Poháru FAČR!

Chvíle Romana Mareše přišla již ve třetí minutě utkání, kdy se bleskurychle podařilo uklidit do sítě odražené zakončení Maxe. Vedoucí gól však ERA-PACK uchlácholil a Sparta potvrdila, že se s ní musí počítat. „Sparta má vynikající tým. Fakt, že jsme je vysoko před měsícem porazili, vůbec nic neznamenal. Hráli úplně jinak, bojovali jeden za druhého,“ chválil krátce po utkání Roman Mareš svého soupeře.

Chrudimští vystřelili své vítězství ve druhém poločase, ve kterém opět ukázali především svoji kvalitní a neprostupnou defenzívu. „Byli jsme o kousek šťastnější. Nevím, zda je vítězství zasloužené, protože zápas byl nesmírně vyrovnaný,“ přemýšlí dvaačtyřicetiletý český reprezentant.

V poslední době se se skvělou formou potkal Brazilec Max, který aspiruje na nejlepšího střelce nejvyšší soutěže, ve finále znovu zaznamenal dva body za gól a asistenci. Pozitiva ale Roman Mareš hledal především v týmovém pojetí hry. „My máme kvalitní střelce jako je Max a Felipe, ale hrajeme jako tým. Nemáme tak velké individuality, na rozdíl od Sparty, o kterých se před zápasem hodně mluvilo. Ale byla to jiná Sparta. Hrála jako kolektiv a hned to bylo na její hře znát,“ uzavírá rozhovor pro kamery České televize Roman Mareš.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

20.12.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková