Martin Doša s reprezentací vyráží na Srbsko. Zkušenosti se nám budou hodit, podotkl

Program slovenských reprezentantů v přípravné fázi před kvalifikací na velkou akci je velmi pestrý. Domácí duely proti Itálii a Španělsku a nyní dvojzápas s nepříjemným soupeřem ze Srbska. Do nominace národního týmu Slovenska v podání trenéra Mariána Berkyho se vešel i hráč ERA-PACKu Chrudim Martin Doša, který se pokusí spolu s týmem zaskočit favorizovaného soupeře. Jak danou přípravu vnímá právě první slovenský futsalista, který se kdy v dresu chrudimského týmu představil?

Po Itálii a Španělsku se utkáte s dalším zajímavým soupeřem ze Srbska. Jsou podle tebe pro slovenský tým takto zvuční soupeři ideální přípravou?

Ano, samozřejmě. Myslím si, že takové zápasy nám dají mnohem více. Hlavně mladší hráči posbírají zkušenosti, které se jim posléze budou hodit. Naším cílem je si vyzkoušet hru proti podobným soupeřům, protože v každé kvalifikaci aspoň jeden z top týmů vždy dostanete. A když chcete postoupit musíte je porazit.

Co lze říci o stylu a kvalitě srbského futsalu?

Vzhledem k tomu, že budu osobně hrát proti Srbům poprvé ve své kariéře, tak to zažiji na vlastní kůži až přímo na hřišti. Ale viděl jsem některé zápasy Srsbka a je to nesmírně kvalitní tým. Hlavně jsou na tom skvěle silově a mají zároveň dostatek individuálně dobrých hráčů, kteří umí přejít jeden na jednoho do šance. Herně mi připomínají Chorvaty a ti taktéž patří k světové špičce.

Se slovenským národním týmem se vám na evropský šampionát postoupit nepodařilo, jak vidíš současnou situaci slovenského futsalu?

V reprezentaci se nám vedení snaží vytvořit co nejlepší podmínky pro přípravu na každé soustředění. Trenér se snaží zapracovat víc mladých hráčů do sestavy a daří se mu to. Vzhledem k tomu, že došlo k změně hracího systému mistrovství světa i Evropy, které se budou hrát s větším odstupem, tak nastane generační obměna, na což chceme být připravení. Co se týká ligové soutěže, tam se nic nezměnilo. Opět tam kraluje Slovan Bratislava, bývalý Slov-Matic. Velmi mě překvapil nováček soutěže Lučenec, který to vzal neobyčejnou cestou, ale dobře posílil a to se velmi rychle projevilo i na výsledcích.

01.12.2017 | autor: Petr Dejnožka

FUTSAL CUP