Dmitrij Litviněnko nominován do ukrajinské reprezentace na přátelský dvojzápas s Itálií

Zatímco pětice chrudimských futsalistů míří na západ, aby se zúčastnila dvou přátelských zápasů proti Německu, jeden hráč Chrudimi se vydá i na východ. Brankář Dmitrij Litviněnko je totiž v nominaci jako jeden ze tří brankářů Ukrajiny, aby se v rámci přátelských zápasů postavil světovému gigantovi z Itálie.

Právě Litviněnko patří k členům kádru ukrajinské reprezentace, která je v plné přípravě na evropský šampionát. Nyní na začátku prosince sehraje v Kyjevě a následně v Charkově dva přátelské duely se silnou Itálií. „Itálie patří mezi nejlepší týmy na světě, a proto je vždy zajímavé si proti národnímu týmu či italským týmům zahrát. Je to velká výzva, každý se bude chtít ukázat a budeme chtít zvítězit,“ netají své ambice před reprezentačním srazem Litviněnko.

Ukrajina má na mistrovství Evropy, které se v únoru následujícího roku koná ve Slovinsku týmy Portugalska a Rumunska. Jaké jsou tedy jejich cíle? „Minimálně postup do dalšího kola a pak se uvidí. Před zápasem s Itálií prezident federace rozhodně přednese své cíle, které bychom měli splnit, takže více budeme vědět až poté,“ popisuje gólman Chrudimi.

Ještě před odjezdem pomůže Dmitrij Litviněnko chrudimskému týmu v semifinále Poháru FAČR, které se odehraje ve středu 29. listopadu v Českých Budějovicích proti týmu Rudolfova.

27.11.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

FUTSAL CUP