Demolice! Max režíroval zničení pražské Sparty šesti body

Duel dosud neporažených skončil jasnou výhrou Chrudimi. Pražská Sparta doma třináctinásobnému mistrovi příliš nevzdorovala a nakonec si z duelu o čelo tabulky odnesla sedm inkasovaných branek. Zářil zejména Brazilec Max, který z pozice nejproduktivnějšího hráče Chrudimi zaznamenal tři góly a tři asistence!

Úvodní poločas byl na Podvinném mlýně ve znamení oťukávání, obě mužstva se potkala úplně poprvé v sezóně, a proto testovala, s čím kdo přijde. Úvodní velké šance likvidovali Vahala s Litviněnkem či se v zakončení mýlili střelci, první změna stavu tak přišla v 17. minutě. Roman Mareš si narazil rohový kop s Maxem a z brankové čáry již neměl problém skórovat. Skóre první poločasu uzavřel v poslední vteřině hry Max, který střelou do prázdné branky potrestal fatální chybu Sparty v rozehrávce.

Pořádné gólové hody se ale rozjely až po pauze. V roli režiséra se objevil Brazilec Max, který si utkání o čelo doslova podmanil. Ve druhé půli nejen, že dalšími dvěma brankami dokonal hattrick, zároveň stihl ještě tři góly ERA-PACKu připravit. Rázem hosté navýšili vedení po gólech zmíněného Maxe, Davida Drozda a Martina Doši již na 5:0, z vyjetých kolejí je nevychýlilo ani snížení Amadea či proměněný pokutový kop Marcela.

Definitivní tečku za skóre udělal dalším potrestáním nepřesné hry v power-play v podání Sparty přes celé hřiště Martin Doša, který se stal vedle šestibodového Maxe dvougólovým střelcem duelu. Chrudim v konečném součtu zvítězila 7:2 a i nadále vládne bez porážky tabulce 1. FUTSAL ligy!

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ ZÁPASU:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Náš tým předvedl velmi dobrý výkon. Hráči stoprocentně plnili mé taktické pokyny a jejich výkon během zápasu gradoval. Této výhry si musíme nesmírně cenit, protože jsme hráli s excelentním týmem. Musíme se ale vrátit na zem, protože od úterý se již začínáme připravovat na další těžký zápas. Svým hráčům chci za výkon pogratulovat, bylo skvělé si zahrát před plnou halou, atmosféra byla skvělá. Rád bych viděl v lize víc podobných zápasů. Nyní budeme myslet na dalšího soupeře, ale rozhodně si musíme zápas zanalyzovat a poučit se z chyb, které jsme udělali. Může se stát, že se se Spartou za měsíc potkáme znovu a my musíme neustále myslet na naše zlepšení.“

Max (hráč FK ERA-PACK Chrudim): Byl to hodně těžký zápas, zejména po fyzické stránce. Věděli jsme, že nás se Spartou nečeká snadné utkání. Hrála doma, má výborný tým a hraje na domácí palubovce velmi dobře. Gratuluji jí i ke skvělým fanouškům, kteří vytvořili parádní atmosféru, což je jedině dobře pro český futsal. Sehráli jsme hodně povedené utkání, jednoduše řečeno jsme měli svůj den. Dali jsme na pokyny trenéra, dobře jsme bránili a podařilo se nám dát i sedm branek. Hlavní je pro nás ale zisk tří bodů. Myslím si také, že to byl pro všechny moc hezký futsalový zápas, což je také důležité. Klíčový pro zápas byl asi gól, který jsem dal na konci poločasu. Popravdě jsem neměl vůbec přehled o čase, věděl jsem jen, že se blíží poločas. Získal jsem míč a v tu chvíli jsem měl v hlavě jen to, že chci trefit branku. To se naštěstí povedlo.

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Klíčový moment zápasu přišel na konci prvního poločasu, kdy Chrudim vstřelila branku na dva-nula sekundu před přestávkou. Do druhého poločasu se nám pak šlo mnohem hůře, než kdyby byl rozdíl jednobrankový. Museli jsme hru více otevřít a začít riskovat. Chrudim udeřila prakticky ze všech možností. To je věc, která ji zdobí několik sezon. Do doby než jsme začali hrát power play, tak si nemyslím, že by soupeř byl lepší. V prvním poločase jsme měli dokonce o pár šancí více, ale bohužel jsme je neproměnili, zatímco Chrudim ty své ano. Efektivita ERA-PACKu byl faktor, který byl pro zápas klíčový. Bohužel ve chvíli, kdy jsme prohrávali, tak na nás sedla tíha okamžiku a hráče svazovala nervozita, přišly špatné a nepřesné přihrávky a Chrudim naše chyby potrestala. Svou roli možná sehrálo i zranění Wildeho, které jsme celý týden tajili. Má trhlinu ve stehenním svalu a hned od pondělí ho čeká klidový režim. Cením si toho, že i přes zranění šel do zápasu, ale potom už to nešlo. ERA-PACK vyhrál zaslouženě, protože dal sedm branek, ale myslím si, že celkově výsledek moc realitě neodpovídá a je pro nás krutý. Nechtěli jsme bránit, snažili jsme se útočit a Chrudim porazit, což se bohužel nepodařilo, ale my jdeme dál. Zkusíme ji porazit ve druhé polovině soutěže na její palubovce, případně pokud se dostaneme oba do finále poháru. Gratuluji soupeři k zaslouženému prvnímu místu v tabulce, ale rozhodně zbraně neskládáme. Budeme se zlepšovat a půjdeme dál za vytouženým cílem. “

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ!

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 2:7 (0:2)

Branky: 32. Amadeu (Pimpolho), 33. Marcelo (pen.) – 17. R. Mareš (Max), 20. Max, 22. D. Drozd (Max), 26. Max, 29. Doša (Max), 33. Max, 38. Doša

AC Sparta Praha: Vahala – Hnízdil, Marcelo, Brahimi, Hájek, Gustavo, Belej (C), Pimpolho, Amadeu, Wilde, Hora, Diego

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Felipe, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár (C), Slováček