Bitva o čelo je tady! Nejlepší útok prověří pevnou chrudimskou obranu

Bitva o čelo je tady! Nejlepší útok prověří pevnou chrudimskou obranu
Fanoušci Chrudimi a Sparty na tento moment dlouho čekali. Souboj doposud neporažených ligových týmů je tu! V hale na Podvinném mlýně se představí hvězdami nabitá Sparta Praha proti nejlépe bránícímu týmu soutěže a obhájci mistrovské trofeje z Chrudimi. První vzájemné měření sil dvou mužstev, která jsou nejvíce favorizována na zisk titulu. Kdo uspěje v úvodní bitvě?


Jasný šlágr kola odstartuje až v neděli 19. listopadu ve 20 hodin a vy ho můžete sledovat přímým přenosem na serveru livesporttv.cz či v textové podobě na onlajny.com.

 

Nejlepší útok prověří pozornou chrudimskou obranu

Duel Chrudimi se Spartou má hned několik přívlastků, jedním z nich je, že se jedná o bitvu nejlepšího útoku proti nejlepší obraně. Pražská Sparta, do které se před letošní sezónou přesunulo takřka celé Benago v čele s trenérem Benim Simitčim s cílem dotáhnout tým z hlavního města na absolutní vrchol. Zatím to Spartě vychází, s jedinou remízou je o skóre za chrudimským mužstvem a v posledních zápasech nabrala skvělou střeleckou formu, daří se zejména zkušeným futsalistům Marcelovi a Wildemu. Jediná ligová ztráta přišla již v prvním kolem výsledkem 4:4 proti plzeňskému Interobalu.

 

Ohlasy z kabiny:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Bude to skvělý zápas. Všichni, kdo se rozhodnou do haly dorazit uvidí futsal nejvyšší úrovně. Utká se nejlepší útok s nejlepší obranou celé ligy. Sparta je tým, který má hodně hráčů individuálních kvalit a také jednu z největších legend futsalu – Wildeho. Víme, že nás čeká těžký zápas, hrajeme na hřišti soupeře, kde Sparta hraje velmi dobře. Ale i my máme své kvality. Budeme se jako tým snažit zvítězit, na výhru se ale budeme muset nadřít. Je to duel mezi dvěma profesionálními týmy, které dávají do futsalu všechno, a věřím, že bude dokreslen skvělou atmosférou, protože fanoušci uvidí to nejlepší, co je v tuto chvíli možné.“

 

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Čeká nás těžké utkání, ale paradoxně si myslím, že ne tak těžké, jako bylo pohárové utkání v Plzni. Je to tím, že Chrudim bude chtít útočit a nebude hrát zanďoura. Po poháru nám spadl velký kámen ze srdce, protože výhra v něm byla naší prioritou. V lize si dovolit zaváhání můžete, ale v poháru ne. Uděláme maximum, abychom to byli my, kdo udrží sérii bez prohry. Už kvůli prestižnosti tohoto zápasu budou chtít oba týmy vyhrát. My ale hrajeme doma a motivace získat tři body bude muset být o to větší. Za velkou zbraň Chrudimi považuji týmovou hru a trpělivost hráčů, kteří mají velké zkušenosti a dokážou potrestat sebemenší chybu. I my tedy musíme podat maximální týmový výkon a nesmíme opakovat některé chyby z pohárového zápasu. Věřím, že pokud přijde hodně našich diváků, kteří vytvoří kvalitní atmosféru, tak nás jejich podpora může dotlačit k vítězství.“

 

Ligové statistiky:

Týmové statistiky 

FK EP Chrudim

vs.

AC Sparta Praha

8 – 1 – 0

zápasová bilance

8 – 1 – 0

46:13

skóre

50:26

5,1 : 1,4

průměr gólů na zápas

5.6 : 2,9

1

čistá konta

0

11

žluté karty

12

0

červené karty

1

7:0 (Svarog FC Teplice)

nejvyšší vítězství

8:3 (Ocel Třinec)

-

nejvyšší porážka

-


Hráčské statistiky 

FK EP Chrudim

vs.

AC Sparta Praha

Max (12)

nejlepší střelec

Wilde (19)

Tomáš Koudelka (11)

nejvíce asistencí

Pimpolho (13)

Tomáš Koudelka (15)

nejvíce bodů

Wilde (25)

Tomáš Koudelka, Roman Mareš, Matěj Slováček (2)

žluté karty

Pimpolho (4)

-

červené karty

-

 

 

 

19.11.2017 | autor: Petr Dejnožka

VARTA futsal liga

Partner klubu