Bitva o čelo je tady! Nejlepší útok prověří pevnou chrudimskou obranu

Fanoušci Chrudimi a Sparty na tento moment dlouho čekali. Souboj doposud neporažených ligových týmů je tu! V hale na Podvinném mlýně se představí hvězdami nabitá Sparta Praha proti nejlépe bránícímu týmu soutěže a obhájci mistrovské trofeje z Chrudimi. První vzájemné měření sil dvou mužstev, která jsou nejvíce favorizována na zisk titulu. Kdo uspěje v úvodní bitvě?

Jasný šlágr kola odstartuje až v neděli 19. listopadu ve 20 hodin a vy ho můžete sledovat přímým přenosem na serveru livesporttv.cz či v textové podobě na onlajny.com.

Nejlepší útok prověří pozornou chrudimskou obranu

Duel Chrudimi se Spartou má hned několik přívlastků, jedním z nich je, že se jedná o bitvu nejlepšího útoku proti nejlepší obraně. Pražská Sparta, do které se před letošní sezónou přesunulo takřka celé Benago v čele s trenérem Benim Simitčim s cílem dotáhnout tým z hlavního města na absolutní vrchol. Zatím to Spartě vychází, s jedinou remízou je o skóre za chrudimským mužstvem a v posledních zápasech nabrala skvělou střeleckou formu, daří se zejména zkušeným futsalistům Marcelovi a Wildemu. Jediná ligová ztráta přišla již v prvním kolem výsledkem 4:4 proti plzeňskému Interobalu.

Ohlasy z kabiny:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Bude to skvělý zápas. Všichni, kdo se rozhodnou do haly dorazit uvidí futsal nejvyšší úrovně. Utká se nejlepší útok s nejlepší obranou celé ligy. Sparta je tým, který má hodně hráčů individuálních kvalit a také jednu z největších legend futsalu – Wildeho. Víme, že nás čeká těžký zápas, hrajeme na hřišti soupeře, kde Sparta hraje velmi dobře. Ale i my máme své kvality. Budeme se jako tým snažit zvítězit, na výhru se ale budeme muset nadřít. Je to duel mezi dvěma profesionálními týmy, které dávají do futsalu všechno, a věřím, že bude dokreslen skvělou atmosférou, protože fanoušci uvidí to nejlepší, co je v tuto chvíli možné.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Čeká nás těžké utkání, ale paradoxně si myslím, že ne tak těžké, jako bylo pohárové utkání v Plzni. Je to tím, že Chrudim bude chtít útočit a nebude hrát zanďoura. Po poháru nám spadl velký kámen ze srdce, protože výhra v něm byla naší prioritou. V lize si dovolit zaváhání můžete, ale v poháru ne. Uděláme maximum, abychom to byli my, kdo udrží sérii bez prohry. Už kvůli prestižnosti tohoto zápasu budou chtít oba týmy vyhrát. My ale hrajeme doma a motivace získat tři body bude muset být o to větší. Za velkou zbraň Chrudimi považuji týmovou hru a trpělivost hráčů, kteří mají velké zkušenosti a dokážou potrestat sebemenší chybu. I my tedy musíme podat maximální týmový výkon a nesmíme opakovat některé chyby z pohárového zápasu. Věřím, že pokud přijde hodně našich diváků, kteří vytvoří kvalitní atmosféru, tak nás jejich podpora může dotlačit k vítězství.“

Ligové statistiky:

Tomáš Koudelka (15)

nejvíce bodů

Wilde (25)

Tomáš Koudelka, Roman Mareš, Matěj Slováček (2)

žluté karty

Pimpolho (4)