První bodová ztráta, Chrudim s Plzní pouze remizovala

ERA-PACK Chrudim před kamerami České televize poprvé v letošním ročníku zaváhal, když proti plzeňskému Interobalu musel nejprve dotahovat těsnou ztrátu, nakonec se dostal do vedení, ani to mu ale k tříbodovému zisku nestačilo. Po remíze 2:2 se v tabulce posunuli na dvaadvacet bodů a o o skóre se drží před druhou Spartou.

Futsalisté Chrudimi od úvodní rozehrávky drželi častěji míč na svých sálovkách, ze své optické převahy ale příliš velké šance nezískali. Naopak musel gólman Litviněnko na druhé straně hasit únik nejproduktivnějšího hráče Tomáše Vnuka či Zdeňka Slámy. V první půli musel kvalitně chytající Němec likvidovat několik kvalitních šancí ERA-PACKu, při tečované střele Koudelky mu navíc pomohlo i břevno. A tak diváci v Plzni viděli v první půli jedinou branku v podání domácího Interobalu. Litviněnko fauloval v pokutovém území soupeře, uviděl žlutou kartu a s nařízenou penaltou si bez potíží poradil Zdeněk Sláma.

Plzeň vstupovala do druhého poločasu s cílem co nejdéle udržet náskok, jenže právě tento záměr domácím vůbec nevyšel. Po chybě brankáře Interobalu nejprve srovnal Felipe, chvíli na to využil přesného pasu Slováčka Tomáš Koudelka, který dokonal obrat chrudimského výběru. Přesto ještě hotovo nebylo. Na opačné straně se v polovině druhého poločasu prezentoval ukázkovou ranou Jan Křemen, po jehož trefě se začínalo od nuly.

Po vyrovnávací brance vyrazil chrudimský ERA-PACK za vstřelením vítězného gólu, dlouho ale narážel pouze na skvěle pracující defenzívu třetího týmu tabulky. Prolomit obranu soupeře se Chrudimi nakonec nepodařilo, duel skončil nerozhodně 2:2 a přinesl první letošní ztrátu ERA-PACKu.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Lukáš Němec (brankář SK Interobal Plzeň): Proti Chrudimi, která nás celý zápas tlačila a měla spoustu šancí, je bod dobrý si myslím. Někdy je lepší, když na vás jde tolik střel, než když čekáte na zásah celý poločas. A utkání jsem si užil, to ani proti Chrudimi jinak nejde. Nervózní jsem nebyl, to jsem si odbyl v prvním kole na Spartě.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „V zápase jsme měli dobré i špatné momenty. Vytvořili jsme si několik příležitostí, ale soupeřův brankář předvedl skvělý výkon. Nehráli jsme tak, jak umíme, Plzni jsme nabídli hodně šancí z protiútoků. Musíme jít dál, v pátek nás čeká další zápas, ze kterého potřebujeme body. Chci pogratulovat Plzni k skvělému zápasu, mají dobré hráče a skvělého trenéra.“

Lukáš Rešetár (kapitán ERA-PACK Chrudim): Paradoxně bych řekl, že Plzeň proti nám sehrála už lepší zápasy, kdy nebodovala. Dneska hráli poctivě, plnili si defenzívu, ale my jsme neproměnili nějaké šance. A domácí gólman, i když pustil lacinou branku, tak to pak týmu vynahradil. Neřekl bych, že Plzeň zahrála až tak dobře. To my jsme nesehráli nejlepší zápas.

SK Interobal Plzeň – FK ERA-PACK Chrudim 2:2 (1:0)

Branky: 19. Holý (pen.), 31. Křemen – 22. Felipe, 25. Koudelka (Slováček)

SK Interobal Plzeň: Němec (Klečka) – Rozboud, Slavík, Kasýk, Koc, Vnuk, Sláma, Štrajt, Havel, Abraham, Štverák, Holý, Křemen

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Žďánský, Hlouš) – Felipe, Max, R. Mareš, M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár, Slováček