Televizní souboj v Chrudimi! ERA-PACK vyzve teplický Svarog

Do Chrudimi zavítají kamery České televize! Ve čtvrteční večer bude hlavním programem souboj vedoucího týmu 1. FUTSAL ligy z Chrudimi proti nováčkovi soutěže z Teplic, který se pyšní zajímavou minulostí a hlavně skvělými nováčkovskými výsledky. Ty bude chtít potvrdit i na východě Čech, proti neporaženému ERA-PACKu ale nedostane nic zadarmo.

Duel startuje netradičně ve čtvrtek 26. října 2017 od 20.10 ve chrudimské sportovní hale. Živý přenos vysílá stanice ČT Sport, v textové podobě lze duel sledovat na serveru onlajny.com!

Souboj s příchutí historie

Ti, kteří podporují celek ERA-PACKu Chrudim již řadu sezón, si dobře pamatují na velkolepé souboje, které Chrudim s Teplicemi sváděla. Tehdy ještě pod názvem Balticflora byly Teplice jedním z adeptů na mistrovský titul, s řadou cizinců v sestavě dokonce v jedné sezóně dokázala Chrudimské v základní části dvakrát porazit a ve finálové sérii se ujaly vedení. Zkušenosti ERA-PACKu ale nakonec převážily misky vah na chrudimskou stranu, Chrudim získala titul a Teplice se v příštím ročníku z ligy odhlásily.

Nyní jsou ale zpět! S novým týmem, novým názvem a novými ambicemi. A znovu budou kousat, což jasně potvrzují dosavadní výsledky. Po šesti kolech se Svarog se čtyřmi výhrami drží na skvělé páté pozici a jako další v řadě se pokusí ukončit chrudimskou neporazitelnost. Tým vyztužený brazilskými posilami dokázal například rozstřílet Třinec vysoko 9:0, osm branek nadělil i brněnskému Helasu. Mrzet ho však mohou ztráty v Litoměřicích a ve Vysokém Mýtě, další důležitý zápas přijde před kamerami České televize v Chrudimi!

Názory z kabiny:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Se Slavií jsme podali skvělý výkon a ve stejné koncentraci musíme pokračovat i dále. Následující soupeř má tři technicky zdatné brazilské hráče a mladé české futsalisty. Musíme být opatrní. Dosahují skvělých výsledků a myslím si, že pro nás budou v play-off jedním z největších soupeřů. Nyní nás čeká řada zápasů s našimi největšími konkurenty. Po šesti zápasech venku se představíme doma našim fanouškům a věřím, že i díky nim si dojdeme pro další tři body!“

Michail Žák (prezident Svarog FC Teplice): „Pro všechny naše hráče byl ještě loni nereálný sen hrát proti Romanu Marešovi, Lukáši Rešetárovi nebo Maxovi. A dnes se tento sen splnil. Pro naše kluky to je svátek a uděláme vše, aby se tento svátek vrátil zpět s naším týmem do Teplic. Musím ale být realista. Musíme pochopit, že ERA-PACK má výhodu po všech stránkách a pravděpodobně dosáhne vítězství. Sport však vždy nemusí mít logiku, takže trochu věřím i v úspěch našeho týmu. Budeme se snažit dělat vše, abychom byli pro Chrudim důstojným soupeřem. Jestli se to splní, to ukáže zápas samotný. "

Ligové statistiky:

Tomáš Koudelka, Max (10)

nejvíce bodů

David Černý (10)

Tomáš Koudelka, Roman Mareš (2)

žluté karty

Jiří Baran, Martin Kulhánek (2)

červené karty

Jean (1)