Chrudim přišla o nulu v poslední minutě, vysokou výhru podpořil i gól Litviněnka

Repríza finálových střetnutí z loňské sezóny příliš velké drama nepřinesla. ERA-PACK vstoupil do utkání skvěle připraven, soupeři mnoho nedovolil a celkem jednoznačně zvítězil 7:1. Na výhře se nejvíce podílel třemi brankami Max, premiérový gól v dresu Chrudimi vsítil brankář Dmitrij Litviněnko, který se trefil při power-play soupeře.

ERA-PACK vstoupil do duelu hodně aktivně a hned v prvních vteřinách napálil tyčku soupeřovy branky, přesto jsme ale na úvodní gól čekali až do desáté minuty, kdy gólmana Kubíčka prostřelil Max. Na jeho trefu navázal elegantním zakončením po standardní situaci David Drozd, následně již první půle patřila pouze Maxovi. Slavisté hodně rychle nasbírali pět akumulovaných faulů a nabídli Chrudimi hned dva desetimetrové kopy. S oběma desítkami si nejlepší střelec ERA-PACKu poradil dokonale, uzavřel hattrick a skóre prvního poločasu na 4:0!

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Chrudimští hráli v pohodě a vytvářeli si velké množství brankových příležitostí. V jedné z nich ve 27. minutě dokonal „bůra“ druhým gólem v utkání David Drozd, chvíli poté na něj navázal druhý hráč brazilské národnosti v chrudimském dresu Felipe. Slavia následně zvolila hru bez brankáře, tu ale potrestal přesným výkopem brankář Dmitrij Litviněnko. Když už to vypadalo, že Chrudim uhraje svoji první nulu v sezóně, přišla trefa makedonského slavisty Djokici Arsovskiho, který stanovil konečné skóre na 1:7!

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenén FK ERA-PACK Chrudim): „Od začátku jsme hráli excelentně. V úvodu byly k vidění šance na obou stranách, postupem času ale duel gradoval a my stříleli góli. Naši hráči pochopili důležitost toho zápasu, vzhledem k nabrání sebevědomí po UEFA Futsal Cupu. Po pěti zápasech v devíti dnech jsme předvedli dobrý výkon, chci za něj hráčům poděkovat. Skvělé vítězství proti kvalitnímu týmu, Slavia bude v letošním ročníku bez debat bojovat o nejvyšší příčky v lize.“

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ!

SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 1:7 (0:4)

Branky: 40. Arsovski (Brychta) – 10. Max, 12. D. Drozd, 13. Max (10 m kop), 19. Max (10 m kop), 27. D. Drozd, 33. Felipe, 38. Litviněnko

SK Slavia Praha: Kubíček (Garčár) – Brychta, Směřička, Novotný, Sedláček, Turek, Arsovski, Homola, Míča, Hrdina, Hájek.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Felipe, Hrubý, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár, Slováček.

21.10.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Michal Pavlík

FUTSAL CUP