Pohárovou povinnost řídil hattrickem Hrubý

Z porážky v poslední zápase Main round UEFA Futsal Cupu proti maďarskému Györu se oklepali rychle. V osmifinále Poháru FAČR zvítězili na hřišti Zlína výsledkem 6:1 a zajistili si tím účast v pohárovém čtvrtfinále. Výhru Chrudimi hattrickem režíroval Vítězslav Hrubý, po jedné vstřelené brance přidali Michal Mareš, Felipe a Max.

Téměř přesně po roce, kdy Chrudimští nastříleli stejnému soupeři v semifinále Poháru FAČR desítku, si obě mužstva souboj zopakovala. Tentokrát bylo utkání na góly trochu úspornější. Na úvodní gól fanoušci čekali až do deváté minuty, kdy gólmana Mikela poprvé prostřelil Vítězslav Hrubý. Na jeho trefu dokázali futsalisté ze Zlína odpovědět trefou Kaluse, do konce prvního poločasu se prosazovali již pouze hráči ERA-PACKu . Druhou, a v konečném součtu i vítěznou trefu vsítil Michal Mareš, skóre úvodní dvacetiminutovky následně stanovil prvním gólem po návratu do chrudimského dresu Felipe.

Druhý poločas již žádné drama nepřinesl. Favorit duelu si svůj náskok dokázal pohodlně hlídat a navíc ho i navýšil. Nejprve se podruhé v utkání prosadil Vítězslav Hrubý, následně se do střelecké listiny zapsal Max a definitivní tečku za výsledkem udělal opět Vítězslav Hrubý, který tak dokonal hattrick. Chrudim zvítězila na půdě druholigového celku 6:1 a zajistila si tím postup mezi osm nejlepších. Ve čtvrtfinále se následně utkání s futsalisty Baníku Ostrava.

VŠSK futsal Zlín – FK ERA-PACK Chrudim 1:6 (1:3)

Branky: 10. Kalus – 9. Hrubý, 12. M. Mareš, 18. Felipe, 24. Hrubý, 31. Мах, 35. Hrubý

VŠSK futsal Zlín: Mikel – Neuřala, Žáček, Hrobil, Huťka, Juhás, Kalus, Krajča, Marčík, Slobodian, Bršlica, Antošík

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský – Felipe, Hrubý, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár (C), Rodek

19.10.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier