Návrat na české palubovky proběhne v pohárovém zápase s druholigovým Zlínem

Mise v italské Padově byla pro chrudimské futsalisty neúspěšná, to však nemění nic na věci, že za dalšími důležitými cíly mohou svěřenci trenéra Felipe Condeho vykročit hned v následujícím týdnu. Jedním z nich je bezesporu Pohár FAČR, v rámci jehož osmifinále poměří Chrudimští znovu po roce síly s týmem VŠSK futsal Zlín!

Zápas o postup mezi Chrudimí a Zlínem startuje na půdě druholigového týmu ve středu 18. října přesně ve 20 hodin!

Před rokem držel druholigista krok

Obě mužstva spolu poměřila síly v semifinále loňského pohárového ročníku, krátce poté, co se Chrudim vrátila z elitní fáze UEFA Futsal Cupu ze Slovinska. Letos je situace velmi podobná. Hráči doléčují šrámy z italského Main round, a i z toho důvodu je ve Zlíně nečeká vůbec nic jednoduchého. Již před rokem se rozhodně v úvodu utkání nejednalo o jednoznačný duel. Chrudimští si sice velmi rychle vypracovali tříbrankové vedení a zdálo se, že duel v poklidu dotáhnou do vítězného konce, domácí se ale dokázali přiblížit dokonce na dostřel jediného gólu. Nakonec se ERA-PACK rozstřílel a soupeře vyprovodil desítkou.

Za podobný výsledek bychom se rozhodně nezlobili ani nyní. Ve Zlíně mají ale pochopitelně jiný názor. „Minulý rok v semifinále jsme drželi dlouho krok i příznivý výsledek. Gólová nálož soupeře přišla až ke konci utkání, ale je nutno říct, že zcela zaslouženě. Chrudim je prostě top tým a my ho respektujeme. Její kvalita je obrovská,“ řekl v rozhovoru pro web efutsal.cz Rostislav Slobodian.

Výsledek loňského semifinále Poháru FAČR:

Univerzita Tomáše Bati Zlín – FK ERA-PACK Chrudim 3:10 (1:3)

Branky: 20. Kalus, 22. Postava, 24. Postava – 2. R. Mareš, 4. Slováček, 11. Max, 22. Záruba, 32. Rešetár, 34. Max, 38. Max, 39. M. Mareš, 39. Slováček, 40. Záruba

Univerzita Tomáše Bati Zlín: Vitásek – Hlobil, Puťka, Jonas, Kalus, Kostka, Kovář, Krajča, Křepelka, Nevřal, Petrůjek, Postava, Slobodian, Haloda.

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský – Záruba, R. Mareš, M. Mareš., Max, Koudelka, Rešetár, Slováček, Felipe.

Vítěze čeká duel s Baníkem Ostrava

Letos poprvé došlo ke kompletnímu rozlosování postupového pavouka až do samotného konce vyřazovací soutěže. A tak již nyní je známo, že vítěz duelu mezi Chrudimí a Zlínem vyzve v semifinále další druholigový mančaft – Baník Ostrava! Futsalisté Baníku nemají za sebou bohatou historii jako jejich fotbaloví kolegové, přesto je to tým, který má ambice. Tento fakt prokázal již v osmifinále, kdy vyřadil na vlastní půdě ligový Jeseník výsledkem 3:1.

18.10.2017 | autor: Petr Dejnožka

FUTSAL CUP