Postupová série skončila, Chrudim s Györem padla

Chrudimští futsalisté se z italské Padovy vrací s neúspěchem. Svěřenci trenéra Condeho nenavázali na první dva výkony, proti maďarskému Györu inkasovali šest branek a domů se tak vrací s porážkou. Po výsledku 4:6 končí ve skupině poslední a jedenáctý postup do elitní fáze v řadě tak nepřidali.

K nejdůležitějšímu utkání „italské“ skupiny nastoupil ERA-PACK Chrudim bez vykartovaného Felipeho opatrně a v úvodu nechával hrát maďarského soka. Když už to vypadalo, že převezme otěže utkání a bude diktovat tempo hry, přišla nepřesnost v rozehrávce, která znamenala úvodní radost Maďarů. Litviněnkův výkop zastavil Juanra, který se rychle s míčem otočil a propálil chrudimského gólmana. Inkasovaný gól však Chrudim nerozhodil, i nadále pokračovala ve své hře, která postupem času začala přinášet ovoce.

Tlak ERA-PACKu rostl, nejprve Matěj Slováček napálil tyčku soupeřovy branky. V 11. minutě se však již Chrudimští radovali, skvělou samostatnou akci předvedl Lukáš Rešetár a tak, jak je jeho zvykem, střelou z levé strany srovnal stav. O chvíli později přišla další chrudimská radost, k čemuž tentokrát pomohla standardní situace. Do Koudelkova rohu se opřel Max a přesně našel skulinku mezi nohama gólmana Tótha. Český mistr i nadále soupeře přehrával, přežil hrozbu šestého akumulovaného faulu a do kabin šel za vedení 2:1.

Ve druhé půli se karta naprosto obrátila. I přesto, že Chrudim dokázala na vyrovnávací gól Fábia Aquiara odpovědět šťastnou brankou Lukáše Rešetára, soupeř následně využil chyb ERA-PACKu a dvěma góly skóre otočil ve svůj prospěch. Další nepříjemností byla červené karta Romana Mareše, po které sice neproměnil penaltu Álex, v přesilové hře ale Fábio Aguiar udeřil popáté. V závěrečné power-play se ERA-PACK marně snažil o vyrovnání, ani po brance Matěje Slováčka ale neožil. Chrudim prohrála 4:6 a se ziskem jednoho bodu se s Ligou mistrů pro letošní rok loučí.

Ohlasy trenérů:

Felipe Conde (FK ERA-PACK Chrudim): Prohráli jsme zápas už před tím, než začal. Říkal jsem hráčům, že je to nejdůležitější zápas turnaje, ale nezvládli jsme to. Náš soupeř byl velmi koncentrovaný, my mu darovali čtyři góly. Myslím, že Györ odehrál nejlepší zápas na turnaji, v obraně hrál velmi dobře. Nový trenér jim pomohl vyhrát utkání. Nemůžeme se vymlouvat, hráli jsme špatně, a proto prohráli.

ETO Futsal Györ – FK ERA-PACK Chrudim 6:4 (1:2)

Branky: 4. Juanra, 22. Fábio Aguiar (Álex), 27. Álex (Dávid), 30. Gonzalez Martinez, 32. Fábio Aguiar (Dávid), 37. Álex – 11. Rešetár, 13. Max (Koudelka), 23. Rešetár, 33. Slováček (Koudelka)

ETO Futsal Györ: Tóth - Fábio Aquair, Álex, Juanra (C), Dávid – Klacsák, González Martinez, Vas, Sáhó, Bognár, Köfalvï

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Max, Doša, R. Mareš, Rešetár (C) – Hrubý, , M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Slováček, Sorokin