Na remízu se nesmíme ohlížet, ví Litviněnko. Chrudim musí zopakovat předešlé dva výkony

Na remízu se nesmíme ohlížet, ví Litviněnko. Chrudim musí zopakovat předešlé dva výkony
Chrudimské futsalisty čeká nejdůležitější utkání ve skupině Main round, kdy se postaví maďarskému mistrovi z Györu. Jednou z ústředních postav prvních dvou zápasů v Itálii byl brankář Dmitrij Litviněnko, který jak Luparense tak Barceloně pochytal velké množství brankových příležitostí. A teď je připraven podržet ERA-PACK i proti Györu!


ERA-PACK Chrudim inkasoval od Luparense a Barcelony shodně po dvou brankách, přesto má na kontě pouze jediný bod a čeká ho důležitá bitva s maďarským mistrem. „Barcelona a Luparense jsou top týmy na celém světě a bylo skvělé si proti nim zahrát. Podali jsme to nejlepší, co v nás je a ukázali jsme naši kvalitu,“ chválí sebe i své spoluhráče jednička chrudimského týmu. „Duely nás kvalitně připravily na závěrečný zápas, který je pro nás úplně nejdůležitější,“ dodává.

 

Se španělskou Barcelonou Chrudim hrála v historii potřetí, výsledkově se ke katalánskému velkoklubu neustále přibližuje. „Jsem velmi rád, že jsem mohl svým výkonem týmu v takovém zápase pomoci. Každým rokem se výsledky Chrudimi proti silným soupeřům zlepšují a věřím, že jednou přijde den, kdy se nám podaří podobné soupeře porážet,“ optimisticky vyhlíží směrem k budoucím sezónám brankář Litviněnko.

 

Právě on dlouhou dobu držel na uzdě barcelonské střelce a třicet minut od nich neinkasoval. Györ zatím v italské Padově zaznamenal výsledky 0:7 a 0:5 a s hrozivým skóre a ani jednou vstřelenou brankou bude v závěrečném vystoupení doufat ve vítězství. „Zápasy, které zde Györ odehrál, nám nic neřekly. Jejich taktiku jsem nepochopil, zřejmě šetřili síly na nás. Bude to těžké utkání a zvítězí tým, který udělá méně chyb,“ předpovídá důležité aspekty pro postup gólman Chrudimi a ukrajinské reprezentace.

 

Chrudimi stačí k postupu remízový výsledek, na to ale dle slov Litviněnka nesmí ERA-PACK vůbec myslet. „V každém zápase chcete zvítězit a musíte za tím jít od začátku do konce. Na remízu se nesmíme ohlížet,“ rezolutně odmítá. Duel mezi Chrudimí a Györem odstartuje v 18 hodin!

 

14.10.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

VARTA futsal liga

Partner klubu