Na remízu se nesmíme ohlížet, ví Litviněnko. Chrudim musí zopakovat předešlé dva výkony

Chrudimské futsalisty čeká nejdůležitější utkání ve skupině Main round, kdy se postaví maďarskému mistrovi z Györu. Jednou z ústředních postav prvních dvou zápasů v Itálii byl brankář Dmitrij Litviněnko, který jak Luparense tak Barceloně pochytal velké množství brankových příležitostí. A teď je připraven podržet ERA-PACK i proti Györu!

ERA-PACK Chrudim inkasoval od Luparense a Barcelony shodně po dvou brankách, přesto má na kontě pouze jediný bod a čeká ho důležitá bitva s maďarským mistrem. „Barcelona a Luparense jsou top týmy na celém světě a bylo skvělé si proti nim zahrát. Podali jsme to nejlepší, co v nás je a ukázali jsme naši kvalitu,“ chválí sebe i své spoluhráče jednička chrudimského týmu. „Duely nás kvalitně připravily na závěrečný zápas, který je pro nás úplně nejdůležitější,“ dodává.

Se španělskou Barcelonou Chrudim hrála v historii potřetí, výsledkově se ke katalánskému velkoklubu neustále přibližuje. „Jsem velmi rád, že jsem mohl svým výkonem týmu v takovém zápase pomoci. Každým rokem se výsledky Chrudimi proti silným soupeřům zlepšují a věřím, že jednou přijde den, kdy se nám podaří podobné soupeře porážet,“ optimisticky vyhlíží směrem k budoucím sezónám brankář Litviněnko.

Právě on dlouhou dobu držel na uzdě barcelonské střelce a třicet minut od nich neinkasoval. Györ zatím v italské Padově zaznamenal výsledky 0:7 a 0:5 a s hrozivým skóre a ani jednou vstřelenou brankou bude v závěrečném vystoupení doufat ve vítězství. „Zápasy, které zde Györ odehrál, nám nic neřekly. Jejich taktiku jsem nepochopil, zřejmě šetřili síly na nás. Bude to těžké utkání a zvítězí tým, který udělá méně chyb,“ předpovídá důležité aspekty pro postup gólman Chrudimi a ukrajinské reprezentace.

Chrudimi stačí k postupu remízový výsledek, na to ale dle slov Litviněnka nesmí ERA-PACK vůbec myslet. „V každém zápase chcete zvítězit a musíte za tím jít od začátku do konce. Na remízu se nesmíme ohlížet,“ rezolutně odmítá. Duel mezi Chrudimí a Györem odstartuje v 18 hodin!

14.10.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

FUTSAL CUP