Návrat k baráži v Srbsku: Rozhodla produktivita, horší jsme nebyli, tvrdí Tomáš Koudelka

Tomáš Koudelka patřil v barážovém dvojzápase se Srbskem k důležitým oporám českého národního týmu a společně se spoluhráči do závěrečné sekundy bojovali o postup na evropský šampionát. Zklamání bylo velké, přesto se hráč ERA-PACKu Chrudim dokázal na důvody nepostupu s odstupem zamyslet. A dva dny po návratu již v pátek pomohl porazit ve východočeském derby Nejzbach Vysoké Mýto jednou vstřelenou brankou.

Pojďme se podívat na bitvy proti Srbsku, kde se odehrály rozhodující momenty, díky kterým nakonec postoupilo Srbsko?

Hlavní příčiny byly podle mě v naší slabší koncovce, jak v prvním tak v druhém zápase. V odvetě jsme dokázali Srbsko přestřílet 22:8 na střely, ale bohužel jsme z toho vytěžili pouze 4 branky. Ani v jednom zápase jsme nebyli horší, rozhodla produktivita, což je velká škoda, na postup to určitě bylo.

V odvetě jste prohrávali o dvě branky, nezabalili jste to a málem jste dokázali skóre otočit. Věřili jste za stavu 1:3 ještě v obrat?

V obrat jsem věřil, zápas byl naprosto vyrovnaný a my měli dokonce víc šancí. Podali jsme vynikající týmový výkon, kterému chyběl jeden gól k postupu. Za stavu 4:4 minutu před koncem jsme měli ještě 3-4 střely a mohlo tam spadnout cokoli a byli jsme na evropském šampionátu my.

Silnou srbskou zbraní bylo domácí prostředí, tak jaká nakonec byla v Niši atmosféra?

Atmosféra byla fantastická. Domácím hodně pomohlo, že dokázali vstřelit první gól a všechny diváky to vtáhlo ještě více. Samozřejmě když cítilo domácí publikum, že se začínáme dotahovat, tak začal ohlušující pískot, ve kterém se nehraje nikomu moc příjemně, ale dokázali jsme udržet koncentraci a až do konce bojovali o postup.

Po MS nyní bude česká reprezentace chybět i na ME, reprezentace v posledních měsících procházela generační výměnou. Co je podle tebe příčinou, že náš národní tým chybí na velkých akcích?

Myslím, že tým, který odehrál jak skupinu v Kazachstánu, tak ten, který bojoval v baráži má velkou sílu. Víc hráčů přestupuje do lepších týmů, kde jsou kvalitnější tréninky a to pak mohou přenést do velkých zápasů za reprezentaci. Je škoda, že reprezentace nedokáže udělat vícedenní kemp, kde by byli všichni hráči déle pohromadě, kde by se zaměřil na taktické stránky, hlavně před tak důležitou akcí jako je kvalifikace na mistrovství Evropy.

02.10.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

FUTSAL CUP