Králem východních Čech je Chrudim, okleštěná sestava zdolala Nejzbach

Ani podruhé v letošní sezóně nedokázal Nejzbach z Vysokého Mýta vyzrát na třináctinásobného mistra. ERA-PACK Chrudim zvládl domácí východočeské derby a čtyřmi brankami soupeře z Vysokého Mýta zdolal. V tabulce má tak dvanáct bodů a bez jediné ztráty se usadil na čele prvoligové tabulky.

Chrudimští futsalisté nastoupili do zápasu s Nejzbachem s řadou změn. Absentovali Lukáš Rešetár, Matěj Slováček, Adam Ordelt či Radek Hlouš, chrudimské vedení naopak stihlo na poslední chvíli zapsat na soupisku ukrajinského reprezentanta Oleksandra Sorokina, který si odbyl svoji premiéru v dresu ERA-PACKu. Úvodní minuty však slušně zaplněné sportovní hale příliš oku lahodící futsal nepřinesly, obě obrany předváděly kvalitní výkon a svého soka do žádných větších příležitostí nepustily.

A tak musela přijít standardní situace Chrudimi, centr Romana Mareše ukázkově zametl do branky Libora Gerčáka Martin Doša. Ještě do přestávky se domácím povedlo navýšit vedení, minutu před sirénou si od lajny do středu vyběhl Tomáš Koudelka a se štěstím prostřelil reprezentačního gólmana v dresu Nejzbachu. Poločasové vedení dalo Chrudimi klid a možnost si ve druhé půli vyzkoušet řadu taktických variant.

Ve druhé půli navýšil skóre týmu trenéra Felipe Condeho David Drozd, po chybě v defenzívě však přispěl se snížením Michal Jiráský, který prostřelil Litviněnka po zemi k tyči. Více však již Vysoké Mýto v Chrudimi nesvedlo. Litviněnko, i následně střídající Jakub Žďánský, zavřeli své branky a při power-play Nejzbachu sledovali, jak Martin Doša svým druhým gólem v zápase přes celé hřiště upravuje na konečných 4:1!

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACKu Chrudim): „Směrem dozadu se nám zápas povedl, v útoku jsme si ale nevypracovali tak moc brankových příležitostí, jak jsme zvyklí, soupeř ale bránil opravdu skvěle. Cíle, které jsme si před zápasem stanovili, jsme splnili. Žádal jsem hráče o trpělivost, abychom zamezili protiútokům soupeře a jistotu v obraně. V tomto jsme předvedli náš standard, takže jsem spokojen. Nyní máme před sebou týden přípravy na UEFA Futsal Cup a v praxi si věci vyzkoušíme v následujícím zápase.“

Jakub Vágner (hráč Nejzbachu Vysoké Mýto): Zápas určitě hodnotí pozitivně. Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Chrudim samozřejmě měla převahu, ale dobře jsme bránili a vytvořili si i nějaké šance. Dostali jsme dva velmi smolné góly a poslední gól do prázdné brány. Chrudim zaslouženě zvítězila, ale pro naší psychiku je tento zápas velmi důležitý, protože jsme podali dobrý výkon na který bychom chtěli navázat příští týden, kdy doma přivítáme Teplice.

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ!

FK ERA-PACK Chrudim – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 4:1 (2:0)

Branky: 11. Doša (R. Mareš), 20. Koudelka, 26. D. Drozd (Koudelka), 40. Doša – 28. Jiráský

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (31. Žďánský) – R. Mareš, M. Mareš, D. Drozd, P. Drozd, Max, Doša, Rodek, Koudelka, Hrubý, Sorokin

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: L. Gerčák (Simon) – Jeníček, Kubát, Vágner (C), Novák, Vladyka, Novotný, Jiráský, Šabata, Novotný