Východočeské derby je tu! Chrudim vyzve Nejzbach

Chrudimští se po výhře proti Třinci vyšvihli na čelo prvoligové tabulky a svoji pozici musí bezpodmínečně potvrdit i v zápase proti Nejzbachu Vysoké Mýto. Východočeské derby odstartuje v chrudimské sportovní hale v pátek 29. září v přesně ve 20:00, jeho průběh můžete sledovat na serveru onlajny.com nebo na streamu na livesporttv.cz!

Nejzbach napravuje dojem nevydařeného loňského ročníku

Deváté místo po základní části loňského ročníku přineslo vysokomýtskému Nejzbachu velké zklamání. Proto se vedení rozhodlo udělat změny, tou největší byl příchod trenéra Miroslava Semeráda, který má s Nejzbachem hojné zkušenosti. Navíc mezi významné posily Nejzbachu patří například David Jošt, který má zkušenosti s pražskou Spartou a mládežnickými reprezentacemi. A změny se začaly vyplácet hned zkraje soutěže, Nejzbach doma vysoko porazil Helas i Mělník a v tabulce mu prozatím patří skvělá pátá příčka.

Obě mužstva se již v letošní sezóně potkala, Chrudimští si s Vysokým Mýtem zahráli v přípravném období. Nekompletní Nejzbach se v chrudimské sportovní hale příliš neukázal, v řádné hrací době si domů odvezl devět inkasovaných branek. Individuálně se nejvíce dařilo Lukáši Rešetárovi s Matějem Slováčkem a Davidem Drozdem, který zatížili konto soupeře dvěma brankami.

Názory z kabiny:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Od začátku soutěže máme těžkosti s tréninky kvůli velkému množství hráčů v národním týmu. Tento týden to bylo ještě horší. Budeme hrát s kvalitním týmem, který odstartoval ligu skvěle, navíc se jedná o derby. Musíme hrát chytře a dojít si pro výhru. Na strategii k utkání máme pouze čtvrteční trénink, protože to bude jediná příležitost, kdy se tým sejde úplně kompletní.“

Jaroslav Kubát (hráč Nejzbachu Vysoké Mýto): Jedeme na ERA-PACK, který je dlouhodobě nejlepší české mužstvo. Přes reprezentační pauzu jsme potrénovali a zkusíme si nové věci v pátečním utkání. Budeme se jako vždy proti Chrudimi zaměřovat na obranu a vyrážet do rychlých brejků. Pro nás bude výsledkově důležité následující domácí utkání, ale i proti Chrudimi nedáme svou kůži zadarmo.

Ligové statistiky:

Martin Šabata (3)

Max, Tomáš Koudelka (5)

nejvíce bodů

Jakub Vágner, Petr Vladyka, Martin Šabata (4)

více hráčů po 1 kartě

žluté karty