Chrudimský tým posílil ukrajinský reprezentant Oleksandr Sorokin

Ještě před východočeským derby přivítal třináctinásobný mistr z Chrudimi jednu zajímavou posilu. Útočné řady výběru Felipe Condeho posílil druhý hráč ukrajinské národnosti, k brankáři Litviněnkovi se z Lokomotivu Charkov připojí obávaný střelec Oleksandr Sorokin!

Oleksandr Sorokin se narodil 13. srpna 1987 nedaleko Charkova a celou svoji kariéru svázal s týmem Lokomotivu Charkov. Až do současnosti. Po konci nejslavnějšího futsalového celku na Ukrajině zkusil štěstí v běloruském Vitěni, jenže nakonec se rozhodl klub z Orši opustit. Další jeho destinací bude český šampion FK ERA-PACK Chrudim, se kterým se již připravuje na základní skupinu Ligy mistrů.

Kariéra čerstvě třicetiletého futsalisty čítá řadu úspěchů, s Lokomotivem Charkov dokázal třikrát vyhrát ukrajinskou ligu, dvakrát se radoval z vítězství v pohárové soutěži a hned čtyřikrát zvedl nad hlavu ukrajinský superpohár. Zároveň je stálým členem ukrajinské futsalové reprezentace, se kterým si zahrál na dvou světových šampionátech (2012, 2016) a na dvou mistrovstvích Evropy (2014, 2016).

Pokud se podaří všechny oficiality dotáhnout do zdárného konce, je velmi pravděpodobné, že Oleksandra Sorokina uvidíte již v pátečním zápase proti Nejzbachu Vysoké Mýto.

28.09.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

FUTSAL CUP