Dohrávka v Třinci přinesla sedmigólovou výhru, ERA-PACK už vede ligu

Druhé utkání během tří dnů přineslo další vítězství obhájci mistrovského titulu z Chrudimi. ERA-PACK vstoupil do duelu jako uragán, vypracovaný náskok ale ztratil a musel ho získat zpět na svoji stranu. Nakonec se zrodilo sedmigólové vítězství Chrudimi, které posunulo ERA-PACK do čela 1. FUTSAL ligy!

Necelých 48 hodin po vydřené výhře v Brně čekala Chrudimské daleká cesta do Třince. Úvod utkání byl jednoznačně pod taktovkou svěřenců Felipe Condeho, kteří díky dvěma trefám Maxe velmi rychle vedli 2:0. Tento náskok však hráči ERA-PACKu prohospodařili, po přesných střelách Filipa Przycka se po devíti minutách začínalo od nuly. Chrudimští podle očekávání diktovali tempo a dalšími dvěma brankami na pomezí 12. a 13. minuty strhli poločasové skóre na svoji stranu. Nejprve využil dobré práce Koudelky Matěj Slováček, vzápětí se sám Tomáš Koudelka zapsal mezi střelce a poslal duel do kabin za vedení Chrudimi o dva góly.

Krátce po pauze mohl náskok Východočechů navýšit opět Matěj Slováček, štěstí se ale usmálo až na Marcela Rodka, u jehož trefy nemohl mít třinecký gólman Kreželok čisté svědomí. Po celý zbytek zápasu však gólman Ocele držel chrudimské střelce na uzdě, po druhé žluté kartě a vyloučení domácího Opluštila ale ani on neměl nárok na zakončení Matěje Slováčka do prázdné branky v přesilové hře.

Na snížení Filipa Przycka, který tak v utkání zaznamenal hattrick, ale Chrudim stihla ještě odpovědět, definitivní tečku za výsledkem 7:3 udělal v poslední minutě po přihrávce dočasného kapitána Romana Mareše Marcel Rodek a stal se tak třetím dvougólovým střelcem ERA-PACKu v zápase. Chrudimští zvítězili 7:3 a s devíti body se jako jediný stoprocentní tým usadili na čele prvoligové tabulky.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (FK ERA-PACK Chrudim): „V zápase se nám střídaly kladné a záporné momenty. Naše obrana byla ale špatná. Na druhou stranu je důležité, že prostor dostávají hráči, kteří se zatím na hřiště příliš nedostali. Nyní nás čeká období bez důležitých hráčů, kteří jsou k dispozici národním týmům. Pro mě je to možnost znovu vylepšit fyzické aspekty hráčů, které budou velmi potřeba.“

Andrea Bucciol (SKP Ocel Třinec): Těžko komentovat zápas s takovým výsledkem a způsobem, jakým jsme inkasovali branky. Šest branek ze sedmi jsme Chrudimí dali jako dárek a to tým jako ERA-PACK nepotřebuje. Kdybychom bez našich chyb vedli v poločase nikdo by se nedivil. Ale jdeme dál, snad už v dalších zápasech začneme bodovat.

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ!

SKP Ocel Třinec – FK ERA-PACK Chrudim 3:7 (2:4)

Branky: 7. Przyczko (Buryan), 9. Przyczko, 39. Przyczko (Baron) – 1. Max (M. Mareš), 4. Max, 12. Slováček (Koudelka), 13. Koudelka (D. Drozd), 27. Rodek (R. Mareš), 37. Slováček (Max), 40. Rodek (M. Mareš)

SKP Ocel Třinec: Kreželok (Kloda) – Blahut (C), Hudzieczek, Opluštil, Csikán, Mikyska, Przyczko, Samek, Baron, Buryan, Kantor

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (37. Ždánský, Ordelt) – Hrubý, R. Mareš (C), M . Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Slováček, Rodek

21.09.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: SKP Ocel Třinec