Z Brna vezou Chrudimští vydřené tři body

AKTUALIZACE - Futsalisté ERA-PACKu Chrudim si připsali do tabulky další tříbodový zisk. Po vítězství proti Jeseníku vykročili dvěma brankami za výhrou v Brně již v prvním poločase, na trefy bratrů Drozdových dokázali domácí odpovědět, definitivní pojistku chrudimského vítězství stanovil do prázdné branky Roman Mareš.

Chrudimští brněnský Helas v úvodu zápasu rozhodně nešetřili a po rychlé kombinaci na začátku třetí minuty otevřeli skóre. David Drozd našel před prázdnou brankou své dvojče Pavla Drozda, který bez sebemenších potíží dopravil balon do odkryté klece. Netrvalo dlouho a vedení ERA-PACKu se ještě navýšilo. Lob Tomáše Koudelky si zpracoval David Drozd, který se také zapsal do střelecké listiny a podruhé překonal gólmana Konečného.

Vedení 2:0 bylo pro první poločas konečné i přesto, že Chrudim měla nespočet brankových příležitostí. Trápící se Helas se pět minut po startu druhého poločasu dostal do hry, když přečíslení dva na jednoho neomylně proměnil v kontaktní trefu Vojtěch Cupák. Řada šancí ve druhé půli již změnu stavu nepřinesla, brankáři Litviněnko s Konečným však měli velké množství práce. Při závěrečné power-play Helasu se podařilo trefit prázdnou branku Romanu Marešovi, jenž tak stanovil konečný výsledek na 3:1.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, kde jsme kontrolovali rychlost hry a nedali soupeři moc příležitostí ohrozit naší branku. Ve druhé půli jsme ztratili koncentraci a nabídli soupeři řadu protiútoků. Dle mého názoru je tento výsledek spravedlivý.“

David CUPÁK (kapitán Helas Brno): „Věděli jsme, že Chrudim bude častěji na balónu, že bude mít hodně střeleckých příležitostí, ale dobře jsme bránili od půlky hřiště. Myslím, že jsme to dobře zavírali a i brankář nás dnes podržel. Chytl hodně šancí. Na druhou stranu bylo vidět, že se Chrudim šetří, že ve středu má ještě další zápas. Myslím si, že do toho nešli úplně naplno, ale výsledek 1:3 tak nějak odpovídá. Mohlo to být i větším rozdílem, my jsme taky měli šance kdy jsme mohli dát gól. Musím kluky dneska pochválit za bojovný výkon, a že to odmakali. Golman výborně zachytal. Od všech kluků dobrá práce dneska.“

Marcel Rodek (hráč FK ERA-PACK Chrudim): „My jsme přijeli s tím, že si chceme zkusit nějaké varianty co děláme na tréninku. Přijeli jsme si pro vítězství, chtěli jsme kontrolovat hru, držet balon, moc Brno nepouštět do nějakých brejků. To se druhý poločas úplně nepovedlo. Brno bylo hlavně v druhé půlce hodně nebezpečné. Nakonec ale vezeme tři body a pro ty jsme sem přijeli.“

HLASUJTE PRO HRÁČE UTKÁNÍ!

Helas Brno – FK ERA-PACK Chrudim 1:3 (0:2)

Branky: 25. V. Cupák – 2. P. Drozd (D. Drozd), 14. D. Drozd (Koudelka), 40. R. Mareš

Helas Brno: Konečný – D. Cupák, Lacko, Outrata, Šarközy, Presl, Ovčačík, Sznapka, V. Cupák, Lidmila, Slavík, Kasálek, Mikeš, Dang

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Hrubý, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Slováček, Rodek