Náročný program startuje pro Chrudim v Brně proti Helasu

Po reprezentační přestávce se Chrudimští vrací do zápasového tempa. A to ve velkém stylu! Na úvod čekají svěřence trenéra Felipe Condeho dvě venkovní utkání. Na úvod vyrazí obhájce titulu na půdu Helasu Brno, který se zatím v soutěži trápí a Chrudim mu bude chtít uštědřit další ligovou porážku.

Duel startuje v Brně v pondělí 18.9. ve 20 hodin! Textové zprávy z utkání můžete seldovat prostřednictvím www.onlajny.com.

Trápící se Helas kotví na chvostu tabulky

Pouze dva týmy nemají v tabulce 1. FUTSAL ligy v současné době ani bod – jsou jím Brno a Třinec, tedy dva následující soupeři mistrovské Chrudimi. Helas se po roční anabázi s názvem Rádio Krokodýl Helas Brno vrátil k tradičnímu názvu, i přesto se jedinému brněnskému celku v nejvyšší soutěži zatím rozhodně nedaří podle představ.

Trenér Jan Loup musel zkousnout dvě nepříjemné porážky. A hlavně nečekané. Nejprve Helas inkasoval tvrdý direkt na hřišti Nejzbachu Vysoké Mýto, kde inkasoval osm branek a domů odjel poražen. Plánované zlepšení nálady v Mělníku také nepřišlo, brněnské mužstvo zde prohrálo poměrem 2:3. A tak se skóre 5:11 je jedenáctým týmem soutěže na sestupové pozici. Právě trenér Loup musel před sezónou spíše počítat ztráty. „Těsně před sezónou jsme přišli o naše klíčové hráče Stanislava Lercha a Patrika Lidmilu, kteří přerušili kariéru, další hráči jsou zranění. Přednost rakouským soutěžím dává také Pavel Outrata,“ vysvětlil Loup. Šanci vylepšit svoji pozici dostane Helas v utkání proti Chrudimi.

Názory z kabiny:

Jan Loup (Helas Brno): „Jedná se o utkání 1. FUTSAL ligy, a tak k tomu musíme i přistoupit. Budeme chtít potrápit soupeře, který je jednoznačný favorit. Určitě nečekám, že bychom soupeře přehráli technicky, ale pokud k zápasu přistoupíme s pokorou a bojovností, tak můžeme naše fanoušky po nepovedeném úvodu ligy při prvním domácím utkání sezóny překvapit.“

Felipe Conde (FK ERA-PACK Chrudim): „I přes současné umístění Brna v tabulce každý víme, že je to nebezpečný soupeř s kvalitními hráči. Musíme však být koncentrovaní a přivézt si z Brna další vítězství. Chceme předvést dobrý výkon, zároveň si ale nadále zkoušet věci z tréninku v praxi.“

17.09.2017 | autor: Petr Dejnožka

FUTSAL CUP