Felipe Conde po trofeji z Polska: Triumf mě dělá velice šťastným

Felipe Conde po trofeji z Polska: Triumf mě dělá velice šťastným
Sezóna ještě pořádně nezačala a chrudimský futsalový klub už si do svého sídla veze první pohár. Na turnaji Futsal Masters 2017 zakončil ERA-PACK přípravu na nový ročník a již následující pátek se vrhne do ligových kolbišť. Po konci přípravného období jsme o rozhovor požádali trenéra chrudimského týmu – Felipe Condeho!


Pojďme zhodnotit přípravné období. Jak jste spokojen s přístupem hráčů k letní přípravě?

Jsem spokojen, hráči se pečlivě věnovali každému tréninku. Již v loňské sezóně jsem měl s tímto systémem dobré zkušenosti a věřím svým hráčům, že si uvědomují důležitost této fáze sezóny. Samozřejmě, musíme se vyvíjet i během roku a stále se zlepšovat.

 

Byla letní příprava v něčem odlišná, než v minulém roce?

Jediný rozdíl, co jsem zaznamenal, byl, že se hráči mnohem rychleji adaptovali. Minule pro ně bylo všechno nové, letos už věděli, do čeho jdou a co je čeká. Navíc i jejich těla byla mnohem více připravena na podobný druh práce. Což se projevilo i na tom, že jsme se ve fyzických výkonech mnohem rychleji posouvali. Dřina je pro sport potřebná, ale každý rok to bude lepší a lepší.

 

V přípravném období jste dokázali vyhrát kvalitně obsazený turnaj ve Wroclawi, kde se sešla řada nesmírně zvučných týmů. Jak prestižní je pro vás tato trofej, i přesto, že se jedná „pouze“ o přípravu?

Pro někoho, kdo je profesionálním sportovcem, je každá trofej důležitá. Ale tato speciálně mě dělá velmi šťastným. Proč? Turnaj měl vysoký standard a navíc jsme byli nalosováni do nejtěžší možné skupiny. Odehráli jsme čtyři kvalitní zápasy, ztratili jsme během turnaje několik hráčů, ale odhodlanost našich hráčů přinesla úspěch. Není to jednoduché, odehrát ve čtyřech dnech čtyři těžké zápasy, ale poradili jsme si s tím skvěle a věřím, že právě to nám pomůže v UEFA Futsal Cupu. Nyní je důležité pokračovat v naší přípravě a odstartovat dobře českou ligu.

 

Před sezónou opustil tým Brazilec Felipe, který odešel do kazašského Kairatu Almaty. Máte již srovnatelně kvalitní náhradu na tento post?

Reálně ne, nemáme v týmu hráče s charakteristikami Felipeho. Felipe má skvělý pokrytí prostoru, je silný v soubojích jeden na jednoho. Budeme se s tím muset vyrovnat a vytvořit nějaké modifikace. Martin Doša může přebrat jeho roli, nicméně je to přece jen trochu jiný typ hráče s dobrou defenzivní silou a kvalitním zakončením. Už na turnaji v Polsku ukázal ve svých výkonech posun, ale ještě potřebuje více času na adaptaci na náš styl hry. Je ale na dobré cestě.

 

Těsně před odjezdem do Polska jste do branky přivedli brankáře Dmitrije Litviněnka. Je to ten pravý muž pro chrudimskou klec?

Dima (Dmitrij Litviněnko) už na prvním turnaji prokázal, že je skvělý brankář. Věděli jsme, že je kvalitní, protože je součástí jednoho z nejlepších národních týmů v Evropě. Turnaj se mu velmi povedl i přesto, že neměl dostatek času na přípravu. Jsem si jistý, že tréninkem se bude ještě zlepšovat. Během zápasů se postupně přizpůsoboval a utkání od utkání jeho výkon rostl. Velmi nám pomohl a byl odměněn za skvělý výkon ve finálovém zápase. Věřím, že jeho angažmá v Chrudimi bude mít dlouhého trvání.

 

Již v pátek pro ERA-PACK startuje ligová soutěž. Podřídíte začátek ligy přípravě na Main round UEFA Futsal Cupu?

Stejně jako loni, na začátku ligy si budeme zkoušet řadu taktických variant a situací vzhledem k základní skupině Ligy mistrů, ale to nemění nic na faktu, že každý zápas chceme a musíme vyhrát. Pro nás jsou důležité také tréninkové jednotky a není nic lepšího, než si vše vyzkoušet přímo v reálných situacích při zápasech. Ano, budeme testovat, ale nikdy neztratíme intenzitu hry. To je moje cesta, jak si jí představuji.

 

O cílech do ligového ročníku se rozhodně bavit nemusíme, zajímá mě však, jak je to s UEFA Futsal Cupem? Změnila se vaše představa o našich šancích na postup vzhledem k úspěšnému turnaji v Polsku?


Neřekl bych. Futsal Masters 2017 mi dalo jistotu, že děláme naši práci dobře, ale všichni víme, že v Itálii to bude hodně těžké. Máme šance postoupit, ale každý zápas ve skupině bude na nejvyšší úrovni. Hodně lidí nás vidí již jako čtvrtý tým skupiny, ale já věřím, že jsme na stejném levelu jako maďarský Györ a rozhodovat budou maličkosti. Příprava musí být excelentní a soupeře musíme mít perfektně nastudované. Teoreticky se budeme prát o třetí místo, ale prakticky se může všechno změnit a my překvapíme proti favoritům. Musíme být soustředění a hlavně se nadále věnovat tvrdé práci. 

 

06.09.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

VARTA futsal liga

Partner klubu