ERA-PACK Chrudim vítězem Futsal Masters 2017, rozhodly až penalty

ERA-PACK Chrudim vítězem Futsal Masters 2017, rozhodly až penalty
FOTOGALERIE - VIDEO - Po třech výhrách v základní skupině šla Chrudim do finále proti polskému týmu Lex Kancelaria Slomniki s jasným cílem – dojít si pro konečné vítězství v turnaji. Tým podporovaný slušným počtem fanoušků dostal do vedení Max, po vyrovnání soupeře ale došlo až na penalty, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu českého mistra. Chrudim se tak po loňském druhém místu stává vítězem Futsal Masters 2017!


Od samotného začátku bylo více brankových příležitostí k vidění na straně Chrudimi, Slomniki se do šancí dostávaly pouze sporadicky a většinou ohrožovaly brankáře Litviněnka zejména střelami z dálky. Na druhé straně měl střelecký den Brazilec Max, který v prvním poločase hned dvakrát napálil tyčku, nebezpečně pálil v první půli i Matěj Slováček, ale na brankáře Lasika si nepřišel. V závěru prvního dějství se přece jen probral i tým Lex Kancelaria, který Litviněnka pořádně zaměstnal. Když už byl chrudimský gólman překonán, zastoupil ho na brankové čáře Michal Mareš.

 

První poločas tak ve Wroclavi branku nepřinesl. Úvodní změna skóre však přišla krátce po změně stran. Michal Mareš byl v pokutovém území faulován a s nařízenou penaltou si velmi zkušeně poradil Max! Jediný brazilský hráč v týmu Chrudimi tak poslal ERA-PACK ve 22. minutě do vedení. I nadále byl chrudimský tým agilnější, Lex Kancelaria se do šancí začal dostávat až ve druhé polovině druhého poločasu.

 

Dobrou příležitost měl Jonczyk, jenže patičkou na zadní tyči balon mezi tyče neusměrnil. Vyrovnání se Slomniki dočkaly necelých pět minut před koncem, kdy dorážkou procpal balon do sítě Sebastien Leszczak. Finálový duel gradoval a vše se chýlilo k remízovému konci a následnému penaltovému vyvrcholení. V penaltách se více dařilo Chrudimi, Dmitrij Litviněnko tři penalty chytil a po vítězné penaltě Vítězslava Hrubého mohl chrudimský tým slavit!

 

Fotogalerie z finále na FB zde!

 

 

 

03.09.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

VARTA futsal liga

Partner klubu