Na zkoušku přichází ukrajinský brankář Dmitrij Litviněnko

Chrudimský futsalový klub před odjezdem na nabitý turnaj v polské Wroclawi posiluje! Brankářskou trojici vystuží ostřílený ukrajinský gólman Dmitrij Litviněnko, který přichází do ERA-PACKu na zkoušku. Třicetiletý brankář má zkušenosti z evropských soutěží i reprezentace a je připraven zabojovat o místo v týmu třináctinásobného mistra.

Dmitrij Sergejevič Litviněnko přichází do Chrudimi z Lokomotivu Charkov. S tímto celkem dokázal ve své kariéře hned třikrát ovládnout nejvyšší ukrajinskou soutěž a následně vzorně reprezentovat v UEFA Futsal Cupu. Na Litviněnka si můžete pamatovat i ze tří zápasů s Chrudimí, pokaždé z něho vyšel vítězně. Nejprve na elitní fázi v pardubické tehdy ještě ČEZ Areně dokázal pomoci porazit ERA-PACK výsledkem 3:2, v přípravných zápasech před sezónou 2014/2015 v obou duelech zvítězil ukrajinský tým v poměrech 4:1 a 2:1.

Litviněnko v UEFA Futsal Cupu zvládl v dresu Charkova osmnáct utkání, ve kterých dokonce jednou sám skóroval. V reprezentaci je jeho statistika ještě hojnější, odchytal 45 utkání a objevil se i na světovém šampionátu v Kolumbii v roce 2016! Nyní přichází zkusit štěstí do branky ERA-PACKu Chrudim!

Dmitrij Sergejevič Litviněnko

datum narození: 16.4.1987

pozice: brankář

předchozí kluby: Univer Charkov, Lokomotiv Charkov