Bude si to sedat, věří Vítězslav Hrubý. Rozdíl viděl v herní praxi

Přesto, že již má na svém kontě jeden mistrovský titul s chrudimským ERA-PACKem, i pro něj je to, společně s novými posilami Chrudimi, první letní příprava pod trenérem Felipem Condem. V zápase proti Rekordu Bielsko-Biala se prosadil jako jediný z chrudimských futsalistů v řádné hrací době a po střetnutí v rozhovoru okomentoval příčiny první porážky ERA-PACKu v přípravě.

Chrudimští v prvním přípravném zápase před novou sezónou padli s polským šampionem 1:4, v následném nastaveném, desetiminutovém čase se obě mužstva prosadila jednou. V řádném utkání byl jediným střelcem Chrudimi Vítězslav Hrubý. Hráč, který přišel během loňského ročníku z Rádia Krokodýl Helas Brno, nastupoval na konci minulé sezóny pouze sporadicky, by si rád vydobyl místo v sestavě. A nutno poznamenat, že začal velmi dobře – k dobrému výkonu z prvního zápasu přidal i úvodní trefu.

ERA-PACK je na konci třetího týdne přípravy a na utkání to bylo znát. „Prvních dva a půl týdne přípravy mě hodně bolelo, necítil jsem se vůbec dobře. Koncem týdne to však povolilo a bylo to lepší,“ nastínil svoji situaci Vítězslav Hrubý. „Poláci byli velmi běhaví a rychlí, minimálně prvních deset minut jsme se nemohli chytit. Pak už to bylo ale lepší,“ dodal.

Přesto se Chrudimi v zakončení příliš nedařilo, brankáři polského týmu odvedli dobrou práci a v případě nutnosti jim pomohla i branková konstrukce. „V zápase jsme udělali spoustu chyb, ale dobrých věcí taky nebylo málo. Jsou tu noví kluci, ani já toho příliš neodehrál, bude si to sedat,“ věří Hrubý. „Navíc pro Poláky to byl již čtvrtý nebo pátý zápas v přípravě, takže rozdíl v herní praxi byl také velmi znát,“ podotýká chrudimský futsalista.

Ve sportovní hale navíc panovalo velmi těžké klima, na podmínky ale porážku Chrudimi Hrubý shazovat nechtěl. „Je to pro oba stejný. Navíc my v těchto podmínkách každý den trénujeme a máme vždy tričko úplně durch. Lépe by se hrálo ve dvaceti stupních, ale nedalo se nic dělat. Chtěli jsme zápas zvládnout a nevyšlo to, bohužel. Jedeme dál!“ uzavírá první rozhovor v nové sezóně Vítězslav Hrubý.

22.08.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

FUTSAL CUP