Přestup do Chrudimi beru jako velký posun v kariéře, tvrdí Martin Doša

Přestup do Chrudimi beru jako velký posun v kariéře, tvrdí Martin Doša
Tři měsíce zpátky slovenský reprezentant Martin Doša dvakrát vedl Spartu Praha na palubovce chrudimské sportovní haly v semifinále proti ERA-PACKu, nyní se na místo činu vrátil, avšak naprosto v jiné roli. Po dohodě s vedením Chrudimi se stal první posilou třináctinásobného mistra a se svými spoluhráči nyní absolvoval úvodní týden přípravy.


Martine, první týden dřiny je za tebou. Jak to zatím zvládáš?

Tím, že jsem přišel ze Sparty, kde jsme trénovali pouze jednou, tak je to velmi náročné. Na druhou stranu jsem to zvládl a teď už čekám, co nám přinese druhý týden přípravy.

 

Jak proběhla aklimatizace v týmu českého mistra?

Kolektiv je tu naprosto v pohodě, chlapci mě přijali skvěle. Máme výborného trenéra, ale to jsem čekal už před příjezdem. Nic mě tu zatím nepřekvapilo.

 

Co jednotlivé prvky na trénincích? Je to pro tebe něco nového?

My jsme již měli španělského trenéra ve slovenské reprezentaci, ale v tomto případě je to něco jiného. V přípravě děláme jiné věci a je to tím, že Felipe Conde je kondiční trenér a má to v hlavě kompletně vymyšlené dopředu. Je to náročné, ale my to potřebujeme.

 

Jak vlastně tvá cesta na východ Čech proběhla?

To netuším ani sám (usměje se). Výkonů, které jsem hlavně v play-off podával, si zřejmě všimlo vedení Chrudimi s trenérem a po sezóně mě kontaktovali. V tu dobu jsem byl již hráčem Plzně, Chrudim mi zavolala, zda bych měl zájem. Řešilo se to přímo s Plzní a naštěstí pro mě se to dalo do kupy. Jsem velmi rád, že tu mohu být.

 

Když tě Chrudim kontaktovala, měl jsi hned jasno, že do Chrudimi přestoupíš?

Nikdy nemám úplně jasno. Musel jsem zvážit spoustu věcí: přítelkyně, práce, atd. Nakonec jsem se rozhodl, že skvělou nabídku využiju, je to ohromný posun v mé kariéře.

 

Po letní přípravě přece jen přijde odměna v podobě nabitého turnaje v Polsku či Ligy mistrů, jak tyto zápasy vyhlížíš?

Strašně se těším, nejvíce na UEFA Futsal Cup. Bude to poprvé, co ho budu hrát. Dostali jsme těžkou skupinu, každý zápas nás prověří, jak dobře jsme právě letní přípravu absolvovali.

07.08.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

VARTA futsal liga

Partner klubu