Makám na 100% a věřím, že šanci dostanu, říká Adam Ordelt

Makám na 100% a věřím, že šanci dostanu, říká Adam Ordelt
eFutsal.cz - V minulé sezóně hájil barvy Hradce Králové, tento týden zahájil přípravu s mistrovským FK ERA-PACK Chrudim. Adam Ordelt (nar. 14. 6. 1996) patří k našim nejtalentovanějším brankářům a povídali jsme si s ním o začátku přípravy, o tom jak vzpomíná na hradecké angažmá a také na téma jak chytil penaltu Milanovi Barošovi!


Adame, od pondělí jsi zahájil přípravu s ERA-PACKem, jak tě potěšila nabídka poprat se o šanci v jeho A-týmu? 
Nabídka mě určitě potěšila, vždyť Chrudim je 7. nejlepší tým v Evropě. A tak je moje motivace uspět velká. S vedením jsem byl během sezony v kontaktu, takže jsem věděl, že nabídka tady bude.


Jak náročné jsou první dny přípravy pod trenérem Condem? 
Je náročná, ale je to potřeba. Únava se už dostavila, protože všichni dřeme na doraz, ale jak řikám - je to nutné, protože sezóna bude těžká a my v ní budeme chtít uspět.


Trénovat v tomhle počasí není žádný med, připravujete se jenom v hale, nebo i pod širým nebem? 
Rozhodně máte pravdu, není to nic jednoduchého, navíc mnohdy je v hale hůř než venku. Připravujeme se také ale i v posilovně a venku.


Minulou sezónu jsi strávil v Hradci Králové, jak jsi nesl fakt, že tým sestoupil? 
Byla to má první sezona v nejvyšší soutěži a určitě jsem nabral cenné zkušenosti, které chci zužitkovat, ať už na mezinárodní scéně s reprezentací U21 nebo právě zde v Chrudimi. Co se týče Hradce, především bych chtěl poděkovat trenéru Střížovi za tolik příležitostí, bohužel jsme nesplnili cíl, který byl před sezonou jasně daný - a to byla záchrana. Pro mě osobně to bylo veliké zklamání. Některé zápasy jsme mohli zvládnout určitě lépe, ale na našem týmu se určitě podepsala nezkušenost mladého kádru.


V Hradci nastupovala řada talentovaných hráčů, věříš, že se budete - byť v jiných klubech - potkávat na ligových palubovkách v příštích letech?
Vím jen o dvou bývalých spoluhráčích z Hradce, se kterými bychom se mohli potkat v lize… Pro mě osobně je to zklamání, že ambice nemá víc kluků. Ale třeba se to v budoucnu ještě změní. 


Jak je to aktuálně s tvou fotbalovou kariérou? Jaké máš na trávníku ambice? 
Minulý půl rok jsem strávil v divizi v Kratonohách, kde sezonu nakonec můžeme označit za úspěšnou. Teď, než začala příprava zde v Chrudimi, jsem se zapojil do přípravy v jednom divizním týmu z okolí Prahy. V hlavním městě budu nastupovat na vysokou školu, proto jsem takto volil. 


Ve futsalu se asi málo ví, že před rokem a půl jsi ve čtvrtfinále MOL cupu dokonce chytil penaltu legendárnímu Barošovi…
Co se týká toho zápasu v MOL cupu, tak to byl obrovský zážitek. Hned v 1. minutě jsem chytil tu penaltu a pak se chytalo skoro samo (smích). V základní sestavě FC Hradec Králové nás bylo tehdy víc mladších hráčů a dokonce jsme dlouho vedli 1:0 a to proti takovým hráčům, jako je Baroš, Chramosta, Magera a další. Nakonec 5 minut před koncem srovnal Chramosta a zápas skončil 1:1. 


Jak se těšíš na přípravná utkání? Věříš, že se dostaneš do sestavy ERA-PACKu už pro turnaj v Polsku, kde se sejde velmi kvalitní konkurence?
Těším se hodně, přeci jen, trénování je jedna věc, ale zápasy to je něco úplně jiného. Makám na 100% a věřím, že šanci dostanu a pak už jen bude záležet na mě, jak s ní naložím. Od toho se bude poté určitě odvíjet nominace do Polska.04.08.2017 | autor: Radek Klier | foto: Radek Klier

VARTA futsal liga

Partner klubu