Naše skupina je velmi silná. Pro nás další výzva, těší se trenér Conde

Naše skupina je velmi silná. Pro nás další výzva, těší se trenér Conde
Los UEFA Futsal Cupu ve švýcarském Nyonu přiřkl Chrudimi cestu do Itálie za Luparense, Györem a věhlasným španělským vicemistrem z Barcelony. V sídle ERA-PACKu panovala krátce po losu spokojenost a my si nyní můžeme prohlédnout úvodní předpoklady a názory trenéra Felipe Condeho, který varuje před velmi těžkou skupinou, ze které postup rozhodně nebude formalitou.


Průběh losu Main round v úvodu přinesl Chrudimi velkou radost, jako první se dozvěděla, že jí čeká cesta do Itálie (hráno bude zřejmě ve městě Padova), kde se jí postaví celek Luparense. „Při výběru hostitelského města jsme měli štěstí, cesta do Itálie byla nejlepší z možných,“ vyjádřil spokojenost trenér Felipe Conde. Následně však již radostí nepřekypoval. „Naše skupina je velmi těžká. Všechny nalosované týmy jsou na vysoké úrovni, ale čekali jsme, že to tak bude,“ dodal.

 

Přesto ale lodivod chrudimské lavičky přistupuje k nalosované skupině s optimismem. „Nečeká nás nic nového. Čelíme další výzvě, přistupujeme k ní s respektem a je jen na nás, jak dobře se dokážeme připravit. Musíme hry soupeřů pečlivě nastudovat, abychom dokázali postoupit,“ nabádá.

 

A kdo že bude proti Chrudimi v Padově stát? „Takto brzy je složité mluvit o protivnících. V daných týmech došlo přes léto k velkým změnám a může to ovlivnit i jejich herní styl. Každopádně nás čekají tři soupeři s naprosto jinou typologií hry a my se na všechny musíme připravit,“ myslí si kouč třináctinásobného šampiona české ligy.

 

Největším favoritem bude celek katalánské Barcelony, která si do Padovy pojede pro vítězství ve skupině. „Trenér Barcelony má rád rychlý a intenzivní futsal, obvykle při obranné fázi vytváří na soupeře tlak a při soubojích jeden na jednoho ukážou jeho hráči skvěle individuální dovednosti,“ popisuje styl hry celku z prvního výkonnostního koše Felipe Conde. „Luparense naopak hraje pomalejší futsal, při zápasech hodně využívají pozici pivota. Taktéž se umí individuálně prosadit a jsou hodně nebezpeční. Györ je nesmírně silný při přechodu z obranné do útočné zóny a vytváří si velké množství šancí,“ popisuje.

 

Všichni si nyní myslí, že budeme hrát o třetí postupové místo s Györem, ale v praxi to může být všechno úplně jinak. O výhru se budeme snažit vždy a je úplně jedno, kdo proti nám bude stát,“ nastiňuje situaci ohledně postupu, kdy se do elitní fáze dostanou tři nejlepší celky z této italské skupiny. Jak to nakonec přesně bude se dozvíme v termínu mezi 10 .- 15. říjnem 2017.

 

 

09.07.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu