Přál bych si Barcelonu, netají se Lukáš Rešetár

Přál bych si Barcelonu, netají se Lukáš Rešetár
eFutsal.cz - Ve čtvrtek se losuje baráž o ME a UEFA Futsal cup. Proto jsme vyzpovídali hráče nejpovolanějšího - Lukáše Rešetára, kapitána Chrudimi i reprezentace.


Máte nyní po sezóně, jak užíváte volna? Je to určitě příjemné si po dlouhé době trošku odpočinout, že? 
Zatím užívám volna s dětmi, kterým se snažím vynahradit ten čas který sem neměl v době kdy vrcholil boj o titul. Samozřejmě je příjemné si odpočinout, protože sezona byla jako každý rok dlouhá. Náročná jak fyzicky, tak psychicky a člověk potřebuje načerpat síly na ten nový "kolotoč", který nás bude čekat letos.

Kdy začíná příprava v Chrudimi? A jak bude vypadat? 
S Chrudimí nám společná příprava začne 31.7. a očekávám úplně stejný dril jako loni, celý srpen dvoufázové tréninky, během sobot a nedělí několik přátelských utkaní a minimum volna.

Říkáte, že společně s Chrudimí začínáte až na konci července. To znamená, že nyní máte určitě individuální trénink. V čem spočívá?
Teď máme všichni volno. Individuální tréninkový plán pak dostane každý hráč a je připraven zhruba na 7-10 dnů před společnou přípravou. Jde hlavně o to, abychom do začátku přípravy nenaskočili úplně zanedbáni. Většinou to spočívá v běžeckých cvičeních a posilování.

Po sezóně skončil tým Benago Zruč n/S, který se poslední roky snažil o to, aby dosáhl úrovně Chrudimi. Asi to bude pro ligu oslabení, nemyslíte?
 
Konec zručského Benaga neberu vůbec jako oslabení ligy. Většina hráčů stejně přejde do pražské Sparty, navíc řada klubů posiluje a já se domnívám, že letos půjde o zajímavý ročník.

Futsalový přestupní trh je letos velmi aktivní. K vám přišel ze Sparty Martin Doša. To bude určitě kvalitní posila…
Ano, letos je opravdu ten trh aktivní a musím říct, že už si ani nevzpomenu, kdy tomu takhle bylo naposled. A na příchod Martina Doši se těším, je to kvalitní, tvrdý hráč, rovněž i my o jeho příchod stáli…

Ve čtvrtek se losuje UEFA Futsal cup. Pocestujete buď do Itálie, Běloruska či Slovinska. Do které země byste s Chrudimí nejraději cestoval?
 
Mě je asi jedno, kam budeme cestovat, záleží taky na složení celé té skupiny. V Itálii jsme s Chrudimí ještě nebyli, takže možná tam…

Zejména první koš nabízí velké týmy. Narazit můžete na Barcelonu, Kairat Almaty, Sporting Lisabon nebo Inter Movistar. Koho si přejete?
V prvním koši jsou úplně top týmy. Těžko vybírat. Osobně bych si přál Barcelonu, ale v posledních letech se nám stává, že vždy z prvního koše máme konečného vítěze, takže by ty týmy měly chtít nás… (smích)

Ve čtvrtek se nelosuje jen UEFA Futsal Cup, ale i baráž o ME. Koho si přejete s českým národním týmem? Asi je těžké vybírat nějaké outsidery…

Velmi napjatě očekávám také los baráže o ME. Jsou tam hratelní soupeři, ale také Chorvatsko a Srbsko, což by bylo více než složité. Budu doufat v přijatelný los, který by nám dal větší šanci opět ochutnat ME.


05.07.2017 | autor: Tadeáš Jindra | eFutsal.cz | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu