Chrudim je šestá v Evropě! Okruh možných soupeřů pro Main round se zúžil

AKTUALIZACE - STREAM - Na konci minulého týdne dorazila do sídla FK ERA-PACKu Chrudim fantastická zpráva! I přes rozšíření UEFA Futsal Cupu o druhé týmy ze čtyřech nejlepších soutěží se chrudimský mistr udržel mezi špičkou celé Evropy a obsadil šestou příčku! Do Main round tak půjde ze skvělého druhého koše a čeká ho cesta buď do Itálie, Slovinska nebo Běloruska.

Futsalisté FK ERA-PACKu Chrudim jsou v žebříčku UEFA na skvělém šestém místě, k vylepšení loňské pozice jim pomohl zejména zisk dvanácti bodů v loňském ročníku, a tak český šampion přežil i přísun nových týmů ze druhých míst španělské, italské, portugalské a ruské ligy. Před Chrudim se dostaly pouze oba ruské velkokluby a následně silné týmy ze Španělska, Kazachstánu a Portugalska. ERA-PACK navíc těsně předskočil srbský Kragujevac, kterému se loňský ročník evropských pohárů příliš nevydařil.

Co to vlastně znamená pro los Main round letošního ročníku UEFA Futsal Cupu? Chrudim půjde do losu z druhého nejvýše nasazeného koše a je jasné, že se nemůže potkat ani s jedním ruským klubem a srbským Kragujevacem, ke kterým je v žebříčku nejvýše. V tuto chvíli je jasná věc, že ERA-PACK pocestuje buď do Itálie (Luparense), Běloruska (Minsk) či si zopakuje cestu do slovinského Mariboru, kde se představila během loňské elitní fáze.

Do čtyřčlenné skupiny bude k Chrudimi a pořadateli nalosován ještě jeden tým z koše číslo 3 a koše číslo 5, kde jsou věhlasní a také staří známí soupeři. Jak nakonec los pro třináctinásobného českého šampiona dopadne?

Rozdělení košů:

Koš 1 (hostitelé): Ekonomac Kragujevac (Srbsko), Luparense (Itálie), Brezje Maribor (Slovinsko), Stalica Minsk (Bělorusko)

Koš 2: MFC Kherson (Ukrajina)

Koš 3: Nikars Riga (Lotyšsko), Pescara (Itálie), Braga/AUUM (Portugalsko), Györ (Maďarsko)

Koš 4: Dina Moskva (Rusko), Dynamo Moskva (Rusko), FK ERA-PACK Chrudim (Česko)

Koš 5: Inter Movistar (Španělsko), Kairat Almaty (Kazachstán), Sporting Lisabon (Portugalsko), Barcelona (Španělsko)

Los se uskuteční jako tradičně ve švýcarském Nyonu již ve čtvrtek 6. července od 14 hodin!

DVOJITÝ LOS | UEEFA Futsal Euro | UEFA Futsal Cup

13:30CET: #FutsalEURO play-offs http://uefa.to/2tIDvXt