Ze Sparty Praha přichází slovenský reprezentant Martin Doša!

Třináctinásobný mistr odtajnil na konci měsíce června první posilu! Tým Felipe Condeho doplní slovenský futsalista Martin Doša, který předchozí sezóny strávil v pražské Spartě, dokonce s kapitánskou páskou na ruce!

První posílení chrudimského kádru před sezónou 2017/2018 přichází v podobě Martina Doši. Mladý slovenský reprezentant přestupuje do ERA-PACKu Chrudim ze Sparty Praha, kterou loni dotáhl až do semifinále play-off, kde jí stopku vystavil úřadující šampion z Chrudimi. Nyní se Došova kariéra mění. Na rozdíl od většiny kádru Sparty se nevydá na západ do Plzně, nýbrž naprosto opačným směrem a 1. srpna se bude trenérovi Condemu hlásit na začátku letní přípravy.

Vždy bylo mým cílem hrát za nejlepší klub, ať už v Čechách, nebo na Slovensku. Chrudim už několik let kraluje českému futsalu a jsem rád, že klub projevil o mé služby zájem. Mám z toho strašně dobrý pocit, protože hlavním cílem ERA-PACKu je vyhrát každý zápas a také opět vyhrát ligu, pohár a postoupit co nejvýš v Lize mistrů,“ vyjádřil se Martin Doša v rozhovoru pro efutsal.cz.

S vedením Chrudimi jsme se dohodli, že mé působení bude na 1-3 roky, uvidíme, jak se mezi elitou prosadím a jak se uchytím v klubu. Já doufám, že co nejdéle a že Chrudim bude nadále kralovat českému futsalu,“ popsal podmínky svého kontraktu.

Vedení Chrudimi si příchod futsalisty tohoto typu pochvaluje, spokojen byl i trenér Conde. „Doša byl jeden z hráčů, které jsme v minulé sezóně pečlivě sledovali. Je to mladý hráč s velkým potenciálem. I přesto, že dobře zvládá hru dozadu, dokáže i zaútočit a dobře vystřelit z dálky. Vzhledem k našemu stylu tvrdé, ale zároveň rychlé hráče nesmírně potřebujeme. Těším se na spolupráci s ním,“ vyjádřil se na konto posily trenér Felipe Conde.

Martin Doša působil v dresu Sparty tři sezóny, ve čtyřiadvaceti letech je stabilním hráčem slovenské reprezentace, a stane se tak historicky prvním hráčem slovenské národnosti, který kdy v Chrudimi hrál.

30.06.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

FUTSAL CUP