Ze Sparty Praha přichází slovenský reprezentant Martin Doša!

Ze Sparty Praha přichází slovenský reprezentant Martin Doša!
Třináctinásobný mistr odtajnil na konci měsíce června první posilu! Tým Felipe Condeho doplní slovenský futsalista Martin Doša, který předchozí sezóny strávil v pražské Spartě, dokonce s kapitánskou páskou na ruce!


První posílení chrudimského kádru před sezónou 2017/2018 přichází v podobě Martina Doši. Mladý slovenský reprezentant přestupuje do ERA-PACKu Chrudim ze Sparty Praha, kterou loni dotáhl až do semifinále play-off, kde jí stopku vystavil úřadující šampion z Chrudimi. Nyní se Došova kariéra mění. Na rozdíl od většiny kádru Sparty se nevydá na západ do Plzně, nýbrž naprosto opačným směrem a 1. srpna se bude trenérovi Condemu hlásit na začátku letní přípravy.

 

Vždy bylo mým cílem hrát za nejlepší klub, ať už v Čechách, nebo na Slovensku. Chrudim už několik let kraluje českému futsalu a jsem rád, že klub projevil o mé služby zájem. Mám z toho strašně dobrý pocit, protože hlavním cílem ERA-PACKu je vyhrát každý zápas a také opět vyhrát ligu, pohár a postoupit co nejvýš v Lize mistrů,“ vyjádřil se Martin Doša v rozhovoru pro efutsal.cz.

 

S vedením Chrudimi jsme se dohodli, že mé působení bude na 1-3 roky, uvidíme, jak se mezi elitou prosadím a jak se uchytím v klubu. Já doufám, že co nejdéle a že Chrudim bude nadále kralovat českému futsalu,“ popsal podmínky svého kontraktu.

 

Vedení Chrudimi si příchod futsalisty tohoto typu pochvaluje, spokojen byl i trenér Conde. „Doša byl jeden z hráčů, které jsme v minulé sezóně pečlivě sledovali. Je to mladý hráč s velkým potenciálem. I přesto, že dobře zvládá hru dozadu, dokáže i zaútočit a dobře vystřelit z dálky. Vzhledem k našemu stylu tvrdé, ale zároveň rychlé hráče nesmírně potřebujeme. Těším se na spolupráci s ním,“ vyjádřil se na konto posily trenér Felipe Conde.

 

Martin Doša působil v dresu Sparty tři sezóny, ve čtyřiadvaceti letech je stabilním hráčem slovenské reprezentace, a stane se tak historicky prvním hráčem slovenské národnosti, který kdy v Chrudimi hrál.

 

30.06.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu